Lyngby Badminton Klub - OFFENTLIGE SIDER




Dato: 16-09-2018 - 16-10-2018

U11

13-10-2018 Bjørk Elting Vinder af U11 A DD Gladsaxe Søborg sammen med Hannah Riis Treloggen 
 Bjørk Elting Vinder af U11 A DS Gladsaxe Søborg 
 Hannah Riis Treloggen Nr. 2 i U11 A DS Gladsaxe Søborg 
 Hannah Riis Treloggen Vinder af U11 A DD Gladsaxe Søborg sammen med Bjørk Elting 
 Hannah Riis Treloggen Vinder af U11 A MD Gladsaxe Søborg sammen med Elias Nygaard, Gentofte 
23-09-2018 Oscar Hougaard Vinder af U11 B HD Hvidovre sammen med Martin Rants, Skovshoved 
 Oscar Hougaard Vinder af U11 B HS Hvidovre 
 Philip Mikkel Alexander Kongshammer Vinder af U11 C HS Hvidovre 
22-09-2018 Hannah Riis Treloggen Vinder af U11 A DS Slangerup 
 Hannah Riis Treloggen Vinder af U11 A DD Slangerup sammen med Nina Rosa Jespersen 
 Nina Rosa Jespersen Vinder af U11 A DD Slangerup sammen med Hannah Riis Treloggen 
16-09-2018 Bjørk Elting Vinder af U11 A DD Havdrup sammen med Hannah Riis Treloggen 
 Bjørk Elting Nr. 2 i U11 A DS Havdrup 
 Hannah Riis Treloggen Vinder af U11 A DD Havdrup sammen med Bjørk Elting 
 Hannah Riis Treloggen Vinder af U11 A DS Havdrup 
 Rune Krog-Meyer Rasmussen Vinder af U11 D HD Havdrup sammen med Mikkel Schau Pedersen , Havdrup 
 Rune Krog-Meyer Rasmussen Vinder af U11 D HS Havdrup 
15-09-2018 Valdemar Gasbjerg  Vinder af U11 C HS Nr. Lyndelse 

U13

13-10-2018 Kasper Gorm Nr. 3 i U13 A MD Badminton Roskilde sammen med Cecilie Lustrup, Dragør 
 Rasmus Selchau Nr. 2 i U13 A MD Badminton Roskilde sammen med Filippa Marie Holm Lange, Holte 
 Rasmus Selchau Nr. 2 i U13 A HS Badminton Roskilde 
 Rasmus Selchau Vinder af U13 A HD Badminton Roskilde sammen med Felix Holmlund, Badminton Roskilde 
 Sophie Christine Nielsen Nr. 3 i U13 A DD Badminton Roskilde sammen med Julie Lippert, Solrød Strand 
29-09-2018 Kasper Gorm Vinder af U13 A HD Holte sammen med Linus Albrektsen, Hillerød 
 Oliver Kock Grove Nr. 3 i U13 D HS Græsted 
 Patrick Eilsborg Nr. 3 i U13 E HD Brønderslev sammen med Robert Nebel, Værløse 
22-09-2018 Josefine Sprunk-Jansen Nr. 2 i U13 M DD Slangerup sammen med Tilde Vesterskov Andreasen, Hvidovre 
 Josefine Sprunk-Jansen Nr. 3 i U13 M DS Slangerup 
 Josefine Sprunk-Jansen Nr. 2 i U13 M MD Slangerup sammen med Maximillian Andersen 
 Kasper Gorm Nr. 3 i U13 A HS Slangerup 
 Kasper Gorm Vinder af U13 A HD Slangerup sammen med Silas Arnth Bach, Hvidovre 
 Maximillian Andersen Nr. 2 i U13 M MD Slangerup sammen med Josefine Sprunk-Jansen 
 Maximillian Andersen Vinder af U13 M HD Slangerup sammen med Andreas Odgaard Christensen, Hvidovre 
 Rasmus Selchau Nr. 3 i U13 A MD Slangerup sammen med Filippa Marie Holm Lange, Holte 
15-09-2018 Josefine Sprunk-Jansen Nr. 3 i U13 M MD Greve sammen med Maximillian Andersen 
 Maximillian Andersen Nr. 3 i U13 M MD Greve sammen med Josefine Sprunk-Jansen 
 Maximillian Andersen Vinder af U13 M HD Greve sammen med Andreas Odgaard Christensen, Hvidovre 

U15

13-10-2018 William Staal-Christensen Nr. 2 i U15 B MD Kirke Hyllinge sammen med Emma Pi Carlstedt, KBK Kbh. 
 William Staal-Christensen Vinder af U15 B HD Kirke Hyllinge sammen med Phillip Krøyer Petersen, Herlev/Hjorten 
29-09-2018 Josephine Amalie Pöc Arendt Vinder af U15 M DD Hørsholm sammen med Emilie Bang, Greve 
 Maja Tot Harboe Nr. 3 i U15 M MD Hørsholm sammen med William Hvid Nielsen 
 Maja Tot Harboe Vinder af U15 M DS Hørsholm 
 William Hvid Nielsen Nr. 3 i U15 M MD Hørsholm sammen med Maja Tot Harboe 
 William Staal-Christensen Vinder af U15 B MD Græsted sammen med Emma Pi Carlstedt, KBK Kbh. 
22-09-2018 Marc Jespersen Vinder af U15 A HD Måløv sammen med Felix Storm Szarafin, Kirke Hyllinge 
 Sebastian Bajlum Simmelsgaard Vinder af U15 A MD Måløv sammen med Liv Hinge Pedersen, Humlebæk 
 Sebastian Bajlum Simmelsgaard Nr. 2 i U15 A HD Måløv sammen med Mikkel Loesch, Holte 
 William Staal-Christensen Nr. 3 i U15 B HD Måløv sammen med Andreas Lindgreen, NBK Amager 
15-09-2018 Maja Tot Harboe Vinder af U15 M DD Lillerød sammen med Maja Pedersen, Solrød Strand 
 Sebastian Bajlum Simmelsgaard Vinder af U15 A HD Ledøje-Smørum sammen med Leander Rostgaard Stender, Skovshoved 
 William Staal-Christensen Nr. 2 i U15 B HD Ledøje-Smørum sammen med Andreas Lindgreen, NBK Amager 

U17

29-09-2018 Marcus Rindshøj Nr. 3 i U17 E MD Grindsted BK sammen med Nele Swerts Knudsen, Skovshoved 
 Marcus Rindshøj Vinder af U17 E HD Grindsted BK sammen med David Brandt, Lillerød 

U17/U19

13-10-2018 Josephine Geisshirt-Rasmussen Nr. 3 i U17/U19 M MD Greve sammen med Marcus Kruse Pedersen, Holbæk 
29-09-2018 Lucas Dittmer Vinder af U17/U19 M HS KBK Kbh. 
 Mathias Friis Nr. 3 i U17/U19 A HS Taastrup TIK 
15-09-2018 Lucas Dittmer Nr. 3 i U17/U19 M HD Holte sammen med William Gram Andersen, Gentofte 
 

BadmintonPeople.dk | BadmintonPeople.com | BordtennisPortalen.dk | Atletik-Motion.dk | RoPortalen.dk | BowlingPortalen.dk | KeglePortalen.dk | PetanquePortalen.dk | DJUportalen.dk | Folkedanseren.dk
ClubPeople.com | Intersite.dk | Foreningsweb.dk

Annoncelinks: Allskin.dk | ConCor - IT-konsulenter | LeoVegas SPORT

Delete item?