Skovshoved Idrætsforening - OFFENTLIGE SIDER




Dato: 24-01-2018 - 23-02-2018

SEN

07-02-2018 Carsten Mogensen Nr. 2 i SEN E HD BADDAN sammen med Mathias Boe, Odense OBK 
 Claudia Paredes Nr. 3 i SEN E DD BADDAN sammen med Isabella Nielsen, Greve 
 Emil Holst Nr. 3 i SEN E HS BADDAN 
 Joachim Fischer Nr. 3 i SEN E HD BADDAN sammen med Frederik Colberg, Gentofte 
 Mette Poulsen Vinder af SEN E DS BADDAN 
 Natalia Koch Rohde Nr. 3 i SEN E DS BADDAN 
 Sara Thygesen Vinder af SEN E MD BADDAN sammen med Niclas Nøhr, Solrød Strand 
 Sara Thygesen Vinder af SEN E DD BADDAN sammen med Maiken Fruergaard Sørensen, Solrød Strand 

U11

03-03-2018 Gustav Vittoriani Vinder af U11 A HD Ikast sammen med Maximilian Ørding Kaufmann, Gentofte 
17-02-2018 Emma Jonassen Vinder af U11 A DD Slagelse sammen med Maria Hilmar, Greve 
 Emma Jonassen Nr. 2 i U11 A DS Slagelse 
 Emma Jonassen Vinder af U11 A MD Slagelse sammen med Gustav Vittoriani 
 Gustav Vittoriani Vinder af U11 A MD Slagelse sammen med Emma Jonassen 
 Gustav Vittoriani Vinder af U11 A HD Slagelse sammen med Maximilian Ørding Kaufmann, Gentofte 
14-02-2018 Gustav Vittoriani Vinder af U11 A HD Storstrømmen sammen med Maximilian Ørding Kaufmann, Gentofte 

U13

17-02-2018 Filippa Frederikke Wellendorf Pedersen Vinder af U13 A MD Taastrup TIK sammen med Elias Underlien, Badminton Roskilde 
10-02-2018 Carla Bahnsen Vinder af U13 B DS Charlottenlund 
 Filippa Frederikke Wellendorf Pedersen Vinder af U13 A DD Midt- og Vestsjælland sammen med Luna Haarkjær, Hillerød 
03-02-2018 Carla Bahnsen Nr. 3 i U13 B DS Måløv 
 Milla Østrup Jørgsholm Nr. 2 i U13 M DD Solrød Strand sammen med Hannah Hall, Vanløse 

U15

17-02-2018 Christopher Vittoriani Nr. 2 i U15 E HD Over Jerstal sammen med William Kryger Boe, Odense OBK 
 Christopher Vittoriani Vinder af U15 E HS Over Jerstal 
03-02-2018 Christopher Vittoriani Vinder af U15 E HS KMB2010 
 Christopher Vittoriani Vinder af U15 E HD KMB2010 sammen med William Kryger Boe, Odense OBK 

U17

17-02-2018 Axel Henrik Parkhøi Nr. 3 i U17 E HS Horsens 
 Mouritz Troels Munk Nr. 3 i U17 E HD Horsens sammen med Nikolaj Mangor, Lillerød 
03-02-2018 Axel Henrik Parkhøi Nr. 3 i U17 E HS Hillerød 
 Mouritz Troels Munk Nr. 2 i U17 E HD Hillerød sammen med Nikolaj Mangor, Lillerød 
 Mouritz Troels Munk Nr. 2 i U17 E MD Hillerød sammen med Camilla Bo Andersen, KMB2010 
 Nele Swerts Knudsen Vinder af U17 E MD Hillerød sammen med Marcus Rindshøj, Lyngby 
Cookies
 

BadmintonPeople.dk | BadmintonPeople.com | GymnastikPortalen.dk | BordtennisPortalen.dk | Atletik-Motion.dk | RoPortalen.dk | BowlingPortalen.dk | KeglePortalen.dk | RullePortalen.dk | PetanquePortalen.dk | DJUportalen.dk | Bueskydning.com | DanskatePortalen.dk | Folkedanseren.dk

ClubPeople.com | Intersite.dk | eLokal.dk | Foreningsweb.dk | SportPeople.dk | iAlbertslund.dk

Annoncelinks: Allskin.dk
Delete item?