Skovshoved Idrætsforening - OFFENTLIGE SIDER




Dato: 11-11-2017 - 11-12-2017

SEN

21-11-2017 Christinna Pedersen Nr. 2 i SEN E MD Badminton World Federation 
 Mads Conrad-Petersen Nr. 2 i SEN E HD Badminton World Federation 
 Rasmus Gemke Nr. 3 i SEN E HS Badminton Europe 
16-11-2017 Claudia Paredes Nr. 2 i SEN E DD Badminton Europe 
14-11-2017 Carsten Mogensen Nr. 2 i SEN E HD Badminton World Federation 
 Christinna Pedersen Nr. 2 i SEN E MD Badminton World Federation 
11-11-2017 Philip Brandt Nr. 2 i SEN A HS BADSJ 

U09

02-12-2017 Adrian Gregersen Vinder af U09 D HD BADKBH sammen med Martin Rants 
 Martin Rants Nr. 2 i U09 D HS BADKBH 
 Martin Rants Vinder af U09 D HD BADKBH sammen med Adrian Gregersen 
11-11-2017 Martin Rants Nr. 2 i U09 D HS Lyngby 

U11

02-12-2017 Axel Cilliborg Boesen Vinder af U11 B HS BADKBH 
 Axel Cilliborg Boesen Vinder af U11 B HD BADKBH sammen med Maximilian Ørding Kaufmann, Gentofte 
 Carla Bahnsen Vinder af U11 B DS BADKBH 
 Filippa Frederikke Wellendorf Pedersen Nr. 2 i U11 A MD BADKBH sammen med Peter Bille Biggart, Lyngby 
 Filippa Frederikke Wellendorf Pedersen Vinder af U11 A DD BADKBH sammen med Marie Viscovich 
 Hjalte Bahnsen Nr. 3 i U11 C HS BADKBH 
 Hjalte Bahnsen Vinder af U11 C HD BADKBH sammen med Richard Troels Munk 
 Jens Andersson Vinder af U11 A MD BADKBH sammen med Marie Viscovich 
 Jens Andersson Nr. 2 i U11 A HS BADKBH 
 Jens Andersson Vinder af U11 A HD BADKBH sammen med Peter Bille Biggart, Lyngby 
 Marie Viscovich Vinder af U11 A DS BADKBH 
 Marie Viscovich Vinder af U11 A DD BADKBH sammen med Filippa Frederikke Wellendorf Pedersen 
 Marie Viscovich Vinder af U11 A MD BADKBH sammen med Jens Andersson 
 Mathilde Raun Vinder af U11 C DD BADKBH sammen med Vera Wenck von Wenckheim 
 Richard Troels Munk Nr. 3 i U11 C HS BADKBH 
 Richard Troels Munk Vinder af U11 C HD BADKBH sammen med Hjalte Bahnsen 
 Vera Wenck von Wenckheim Vinder af U11 C DD BADKBH sammen med Mathilde Raun 
25-11-2017 Axel Cilliborg Boesen Vinder af U11 B HD Kirke Hyllinge sammen med Gustav Vittoriani 
 Axel Cilliborg Boesen Vinder af U11 B HS Kirke Hyllinge 
 Gustav Vittoriani Vinder af U11 B HD Kirke Hyllinge sammen med Axel Cilliborg Boesen 
 Gustav Vittoriani Nr. 2 i U11 B HS Kirke Hyllinge 
 Gustav Vittoriani Vinder af U11 B MD Kirke Hyllinge sammen med Ana-Isabell Belisario, Greve 
 Hjalte Bahnsen Nr. 2 i U11 C HD Kirke Hyllinge sammen med Richard Troels Munk 
 Richard Troels Munk Nr. 3 i U11 C HS Kirke Hyllinge 
 Richard Troels Munk Nr. 2 i U11 C HD Kirke Hyllinge sammen med Hjalte Bahnsen 
 Sophus Holm Vinder af U11 B HD Hinnerup sammen med Albert Rask Nordtorp, Aarhus AB 
 Sophus Holm Nr. 2 i U11 B HS Hinnerup 
 Vigga Strate Nr. 3 i U11 A DS Kirke Hyllinge 
 Vigga Strate Vinder af U11 A DD Kirke Hyllinge sammen med Yshi Fabon , Hvidovre 
11-11-2017 Axel Cilliborg Boesen Nr. 2 i U11 B HD Lyngby sammen med Sophus Holm 
 Barbara Adler Johansen Nr. 2 i U11 D DD Lyngby sammen med Sofia Iversen 
 Hjalte Bahnsen Nr. 2 i U11 C HS Lyngby 
 Sofia Iversen Nr. 2 i U11 D DS Lyngby 
 Sofia Iversen Nr. 2 i U11 D DD Lyngby sammen med Barbara Adler Johansen 
 Sophus Holm Nr. 2 i U11 B HS Lyngby 
 Sophus Holm Nr. 2 i U11 B HD Lyngby sammen med Axel Cilliborg Boesen 

U13

02-12-2017 Mads Andersson Nr. 2 i U13 E HD BADKBH sammen med Villads Strand Henriksen, Drive Kbh. 
 Mathilde Raun Vinder af U13 D DS BADKBH 
 Tobias Dalberg-Larsen Nr. 3 i U13 B HS BADKBH 
 William Linnemann Sax Nr. 2 i U13 D HS BADKBH 
25-11-2017 Ashton Mathias Porter Larsen Vinder af U13 D HD Storstrømmen sammen med Miklas Pourhadi Bødker Sørensen 
 Carla Bahnsen Nr. 2 i U13 B DS Hørsholm 
 Filippa Frederikke Wellendorf Pedersen Nr. 2 i U13 A MD Holte sammen med Mads Bang Brandt, Taastrup Elite 
 Miklas Pourhadi Bødker Sørensen Vinder af U13 D HD Storstrømmen sammen med Ashton Mathias Porter Larsen 
 Milla Østrup Jørgsholm Nr. 2 i U13 M MD Holte sammen med Carl Viggo Kildorf, KBK Kbh. 
11-11-2017 Filippa Frederikke Wellendorf Pedersen Nr. 2 i U13 A DD Hillerød sammen med Luna Haarkjær, Hillerød 
 Jens Andersson Nr. 2 i U13 A HD Hillerød sammen med Oliver Harboe, Dragør 
 Mads Andersson Nr. 2 i U13 M HS Hillerød 
 Mathilde Raun Vinder af U13 D DD Storkøbenhavn sammen med Vera Wenck von Wenckheim 
 Vera Wenck von Wenckheim Vinder af U13 D DS Storkøbenhavn 
 Vera Wenck von Wenckheim Vinder af U13 D DD Storkøbenhavn sammen med Mathilde Raun 

U15

02-12-2017 Christopher Vittoriani Vinder af U15 E HS BADKBH 
 Christopher Vittoriani Vinder af U15 E HD BADKBH sammen med Victor Ørding Kauffmann, Gentofte 
 Christopher Vittoriani Nr. 2 i U15 E MD BADKBH sammen med Mette Werge, Hvidovre 
 Mikkel Langemark Nr. 3 i U15 E HS BADKBH 
 Naja Maj Jonassen Nr. 2 i U15 E DD BADKBH sammen med Vilma Svensson Pedersen, Lyngby 
25-11-2017 Christopher Vittoriani Vinder af U15 E MD Værløse sammen med Cecilie Frost Andersen, Værløse 
 Christopher Vittoriani Vinder af U15 E HD Værløse sammen med William Kryger Boe, Odense OBK 
 Leander Rostgaard Stender Nr. 3 i U15 B HS Hørsholm 
 Leander Rostgaard Stender Vinder af U15 B HD Hørsholm sammen med Silas Hagedorn, Gentofte 
 Yohan Barbieri Nr. 3 i U15 M HS Værløse 
11-11-2017 Anton Strate Vinder af U15 A MD Storkøbenhavn sammen med Asta Breüner, Valby BC 
 Christopher Vittoriani Vinder af U15 E HS Esbjerg ESG 
 Christopher Vittoriani Nr. 3 i U15 E HS Esbjerg ESG 
 Christopher Vittoriani Vinder af U15 E HD Esbjerg ESG sammen med William Kryger Boe, Odense OBK 
 Jonathan Hertz Nr. 3 i U15 E HD Esbjerg ESG sammen med Tobias Spillemose, Odense OBK 
 Leander Rostgaard Stender Nr. 3 i U15 B HD Storkøbenhavn sammen med Shaymas Rooney, Græsted 

U17

02-12-2017 Axel Henrik Parkhøi Nr. 2 i U17 E HD BADKBH sammen med Marcus Viscovich 
 Axel Henrik Parkhøi Nr. 2 i U17 E HS BADKBH 
 Frederikke Vittoriani Vinder af U17 E DD BADKBH sammen med Nele Swerts Knudsen 
 Marcus Viscovich Nr. 2 i U17 E HD BADKBH sammen med Axel Henrik Parkhøi 
 Marcus Viscovich Nr. 3 i U17 E HS BADKBH 
 Mouritz Troels Munk Vinder af U17 E HD BADKBH sammen med Marcus Rindshøj, Lyngby 
 Mouritz Troels Munk Nr. 2 i U17 E MD BADKBH sammen med Camilla Bo Andersen, KMB2010 
 Nele Swerts Knudsen Vinder af U17 E DS BADKBH 
 Nele Swerts Knudsen Vinder af U17 E DD BADKBH sammen med Frederikke Vittoriani 
11-11-2017 Mouritz Troels Munk Nr. 2 i U17 E MD abc Aalborg sammen med Camilla Bo Andersen, KMB2010 
 Mouritz Troels Munk Nr. 2 i U17 E HD abc Aalborg sammen med Nikolaj Mangor, Lillerød 

U19

02-12-2017 Filippa Koch Rohde Nr. 2 i U19 E MD BADKBH sammen med Marco Paredes 
 Marco Paredes Nr. 2 i U19 E MD BADKBH sammen med Filippa Koch Rohde 
Cookies
 

BadmintonPeople.dk | BadmintonPeople.com | GymnastikPortalen.dk | BordtennisPortalen.dk | Atletik-Motion.dk | RoPortalen.dk | BowlingPortalen.dk | KeglePortalen.dk | RullePortalen.dk | PetanquePortalen.dk | DJUportalen.dk | Bueskydning.com | DanskatePortalen.dk | Folkedanseren.dk

ClubPeople.com | Intersite.dk | eLokal.dk | Foreningsweb.dk | SportPeople.dk | iAlbertslund.dk

Annoncelinks: Allskin.dk
Delete item?