Skovshoved Idrætsforening - OFFENTLIGE SIDER




Dato: 22-09-2017 - 22-10-2017

SEN

14-10-2017 Frederikke Vittoriani Nr. 3 i SEN A MD NBK Amager sammen med Daniel Belisario, Greve 
 Philip Brandt Nr. 2 i SEN A HS NBK Amager 
 Philip Brandt Nr. 3 i SEN A HD NBK Amager sammen med Tobias Middelbo Eigtved, Gentofte 
 Sofie Nyvang Vinder af SEN A DD NBK Amager sammen med Rikke Madsen, Badminton Roskilde 
30-09-2017 Christoffer Voldsgaard Holm Nr. 3 i SEN M HD Grindsted BK sammen med Philip Brandt 
 Emil Langemark Vinder af SEN A HS Grindsted BK 
 Marie-Louise Guhle Abildgaard Nr. 2 i SEN A DD Grindsted BK sammen med Sine Skov Jonassen 
 Philip Brandt Nr. 3 i SEN M HD Grindsted BK sammen med Christoffer Voldsgaard Holm 
 Rebecca Balling Nr. 3 i SEN A DD Grindsted BK sammen med Rebekka Højriis, Silkeborg BK 
 Sine Skov Jonassen Nr. 2 i SEN A DD Grindsted BK sammen med Marie-Louise Guhle Abildgaard 
21-09-2017 Claudia Paredes Nr. 3 i SEN E DD Badminton Europe 
19-09-2017 Carsten Mogensen Nr. 3 i SEN E HD Badminton World Federation 

U09

14-10-2017 Martin Rants Vinder af U09 D HS Skibby 

U11

14-10-2017 Gustav Vittoriani Vinder af U11 B HD Gladsaxe-Søb. sammen med Sophus Holm 
 Sophus Holm Nr. 2 i U11 B HS Gladsaxe-Søb. 
 Sophus Holm Vinder af U11 B HD Gladsaxe-Søb. sammen med Gustav Vittoriani 
07-10-2017 Sophus Holm Vinder af U11 B HD Søften sammen med Albert Rask Nordtorp, Aarhus AB 
 Sophus Holm Nr. 2 i U11 B HS Søften 
30-09-2017 Axel Cilliborg Boesen Vinder af U11 B HD Solrød Strand sammen med Sophus Holm 
 Sophus Holm Vinder af U11 B HD Solrød Strand sammen med Axel Cilliborg Boesen 

U13

20-10-2017 Marie Viscovich Nr. 3 i U13 M DD BADDAN sammen med Kajsa van Dalm, Brønderslev 
 Marie Viscovich Vinder af U13 M DS BADDAN 
14-10-2017 Mads Andersson Vinder af U13 M MD Taastrup Elite sammen med Marie Viscovich 
 Mads Andersson Vinder af U13 M HD Taastrup Elite sammen med Villads Strand Henriksen, Drive Kbh. 
 Mads Andersson Nr. 2 i U13 M HS Taastrup Elite 
 Marie Viscovich Vinder af U13 M DS Taastrup Elite 
 Marie Viscovich Vinder af U13 M MD Taastrup Elite sammen med Mads Andersson 
23-09-2017 Carla Bahnsen Vinder af U13 C DS Slangerup 
 Jens Andersson Nr. 3 i U13 A HS Slangerup 
 Mads Andersson Nr. 2 i U13 M MD Slangerup sammen med Marie Viscovich 
 Marie Viscovich Nr. 2 i U13 M MD Slangerup sammen med Mads Andersson 
 Marie Viscovich Vinder af U13 M DS Slangerup 
 Rasmus Selchau Nr. 3 i U13 A HD Slangerup sammen med Viktor Jensen, Værløse 
 Tobias Dalberg-Larsen Nr. 2 i U13 B HD Slangerup sammen med Daniel Christophersen, Stenløse 

U15

19-10-2017 Christopher Vittoriani Nr. 2 i U15 E HD BADDAN sammen med William Kryger Boe, Odense OBK 
14-10-2017 Christopher Vittoriani Nr. 2 i U15 E HD Solrød Strand sammen med William Kryger Boe, Odense OBK 
 Christopher Vittoriani Vinder af U15 E HS Solrød Strand 
 Jonathan Hertz Nr. 3 i U15 E HD Solrød Strand sammen med Tobias Spillemose, Odense OBK 
 Leander Rostgaard Stender Vinder af U15 B HD Kirke Hyllinge sammen med Magnus Rasmussen, Gentofte 
30-09-2017 Christopher Vittoriani Nr. 2 i U15 E HS Broager 
 Christopher Vittoriani Nr. 3 i U15 E MD Broager sammen med Cecilie Frost Andersen, Værløse 
 Christopher Vittoriani Nr. 2 i U15 E HD Broager sammen med William Kryger Boe, Odense OBK 
 Leander Rostgaard Stender Nr. 3 i U15 B HD Græsted sammen med Emil Holm Hansen, Slangerup 

U17

19-10-2017 Frederikke Vittoriani Nr. 2 i U17 E DD BADDAN sammen med Ann-Sofie Husher Ruus, Taastrup Elite 
30-09-2017 Mouritz Troels Munk Nr. 2 i U17 E HD Grindsted BK sammen med Nikolaj Mangor, Lillerød 
 Nele Swerts Knudsen Nr. 2 i U17 E DS Grindsted BK 
Cookies
 

BadmintonPeople.dk | BadmintonPeople.com | GymnastikPortalen.dk | BordtennisPortalen.dk | Atletik-Motion.dk | RoPortalen.dk | BowlingPortalen.dk | KeglePortalen.dk | RullePortalen.dk | PetanquePortalen.dk | DJUportalen.dk | Bueskydning.com | DanskatePortalen.dk | Folkedanseren.dk

ClubPeople.com | Intersite.dk | eLokal.dk | Foreningsweb.dk | SportPeople.dk | iAlbertslund.dk

Annoncelinks: Allskin.dk
Delete item?