Højbjerg Badminton Klub - OFFENTLIGE SIDER




Dato: 20-10-2017 - 19-11-2017

SEN

11-11-2017 Iben Bergstein Vinder af SEN M DS Grindsted BK 
 Iben Bergstein Vinder af SEN M DD Grindsted BK sammen med Susan Ekelund, Ikast 
 Kasper Dinesen Nr. 3 i SEN M HD Grindsted BK sammen med Philip Pavlowski Pedersen, Aarhus AB 
 Kasper Dinesen Nr. 2 i SEN M MD Grindsted BK sammen med Nanna Vestergaard 
 Mickey Lykkegren Vinder af SEN M HS Grindsted BK 
 Nanna Vestergaard Nr. 2 i SEN M MD Grindsted BK sammen med Kasper Dinesen 
 Nanna Vestergaard Nr. 2 i SEN M DD Grindsted BK sammen med Cecilie Bjergen, Aarhus AB 

U09

11-11-2017 Linus Rydahl Overgaard Vinder af U09 D HD Højbjerg sammen med Vitus Birkedal 
 Linus Rydahl Overgaard Vinder af U09 D HS Højbjerg 
 Vitus Birkedal Vinder af U09 D HD Højbjerg sammen med Linus Rydahl Overgaard 

U11

11-11-2017 Alfred Bischoff-Jensen Nr. 2 i U11 A HD Højbjerg sammen med Elias Rydahl Overgaard 
 Christoffer K. Andersen Nr. 2 i U11 D HD Højbjerg sammen med Oscar Jerne Lennon 
 Elias Rydahl Overgaard Nr. 2 i U11 A HD Højbjerg sammen med Alfred Bischoff-Jensen 
 Jonathan Morgen Petersen Vinder af U11 D HD Højbjerg sammen med Laurits Møller Balling 
 Laurits Møller Balling Vinder af U11 D HD Højbjerg sammen med Jonathan Morgen Petersen 
 Mads Christensen Vinder af U11 A HD Højbjerg sammen med Simon Torp Kristensen 
 Mads Christensen Vinder af U11 A HS Højbjerg 
 Mads Christensen Vinder af U11 A MD Højbjerg sammen med Marie Bloch Østergaard 
 Marie Bloch Østergaard Vinder af U11 A MD Højbjerg sammen med Mads Christensen 
 Oscar Jerne Lennon Vinder af U11 D HS Højbjerg 
 Oscar Jerne Lennon Nr. 2 i U11 D HD Højbjerg sammen med Christoffer K. Andersen 
 Oskar Hove Abraham Vinder af U11 C HD Højbjerg sammen med Rasmus Meldgaard Schrøder 
 Rasmus Meldgaard Schrøder Vinder af U11 C HS Højbjerg 
 Rasmus Meldgaard Schrøder Vinder af U11 C HD Højbjerg sammen med Oskar Hove Abraham 
 Simon Torp Kristensen Vinder af U11 A HD Højbjerg sammen med Mads Christensen 
 Simon Torp Kristensen Nr. 2 i U11 A HS Højbjerg 
 Sophie Juel Møller Vinder af U11 B MD Højbjerg sammen med Theo Thillemann 
 Theo Thillemann Nr. 2 i U11 B HS Højbjerg 
 Theo Thillemann Vinder af U11 B MD Højbjerg sammen med Sophie Juel Møller 
 William Larsen Nr. 3 i U11 A HS Højbjerg 
20-10-2017 Mads S. Hansen Vinder af U11 C HS DGI Badminton 
 Mads S. Hansen Vinder af U11 C MD DGI Badminton sammen med Caroline B. Hansen, Drive Kbh. 

U13

11-11-2017 Calvin LK Vinder af U13 E HD Kolding BK sammen med Mads Emil Monke, Herning 
 Emma Korsholm Nr. 2 i U13 C DS Beder-Malling 
 Emma Korsholm Vinder af U13 C MD Beder-Malling sammen med Nikolaj Buus Bertelsen 
 Freia Hansen Nr. 3 i U13 E DD Kolding BK sammen med Simone Sørensen, Holbæk 
 Klara Birkedal Vinder af U13 M MD Horsens sammen med Frederik K. F. Christensen, Randers BK 
 Klara Birkedal Nr. 2 i U13 M DS Horsens 
 Klara Birkedal Nr. 2 i U13 M DD Horsens sammen med Anne Toft Nørgaard, Kolding BK 
 Magnus Hansen Nr. 3 i U13 E HS Kolding BK 
 Magnus Hansen Nr. 2 i U13 E HD Kolding BK sammen med Alexander Ringbæk, Hillerød 
 Magnus Hansen Nr. 3 i U13 E HS Kolding BK 
 Nikolaj Buus Bertelsen Vinder af U13 C MD Beder-Malling sammen med Emma Korsholm 
 Rasmus Møller Madsen Nr. 2 i U13 B HS Beder-Malling 
 Sarah Juel Møller Nr. 3 i U13 E DD Kolding BK sammen med Lærke Thomsen, Kolding BK 
04-11-2017 Klara Birkedal Nr. 3 i U13 M DS Slagelse 
 Klara Birkedal Nr. 3 i U13 M MD Slagelse sammen med Frederik K. F. Christensen, Randers BK 
 Marcus Skovsgaard Buch Nr. 2 i U13 B HD Grindsted BK sammen med Oskar Lund Bækdal, Holstebro 
 Rasmus Møller Madsen Vinder af U13 B HD ØBG Silkeborg sammen med William Bilenberg 
 Rebekka Skjold Kingo Vinder af U13 D DD Skalborg SK sammen med Camille Falgren Vilger, Svenstrup 
 wilhelm astrup madsen Nr. 2 i U13 A HS ØBG Silkeborg 
 William Bilenberg Vinder af U13 B HD ØBG Silkeborg sammen med Rasmus Møller Madsen 
20-10-2017 Klara Birkedal Nr. 2 i U13 M DD BADDAN sammen med Anne Toft Nørgaard, Kolding BK 
 Simon Bloch Østergaard Nr. 3 i U13 M HD BADDAN sammen med Frederik K. F. Christensen, Randers BK 
 Simon Bloch Østergaard Nr. 3 i U13 M HS BADDAN 
19-10-2017 Freia Hansen Nr. 3 i U13 E DD BADDAN sammen med Simone Sørensen, Holbæk 
 Magnus Hansen Nr. 2 i U13 E HD BADDAN sammen med Alexander Ringbæk, Hillerød 
 Mike Vestergaard Nr. 3 i U13 E HD BADDAN sammen med Jonathan Melgaard, Solrød Strand 

U15

11-11-2017 Anton Bjelskou Jensen Vinder af U15 C HD Beder-Malling sammen med Magnus Røy 
 Asbjørn Bringsjord Nr. 2 i U15 B HD Beder-Malling sammen med Anders Hvid Frederiksen, Randers BK 
 Kathrine Ørum Secher Nr. 3 i U15 E DD Esbjerg ESG sammen med Vilma Svensson Pedersen, Lyngby 
 Mads Juel Møller Nr. 2 i U15 E HD Esbjerg ESG sammen med Victor Ørding Kauffmann, Gentofte 
 Mads Juel Møller Vinder af U15 E HS Esbjerg ESG 
 Mads Juel Møller Nr. 2 i U15 E HS Esbjerg ESG 
 Magnus Røy Vinder af U15 C HD Beder-Malling sammen med Anton Bjelskou Jensen 
 Nikolaj Lassen Nr. 3 i U15 E HS Esbjerg ESG 
04-11-2017 Rasmus Kofoed Kristensen Vinder af U15 D HS Højslev 
 Sofie Solveig Hansen Nr. 2 i U15 M DD Aarhus AB sammen med Cecilie Burkarl Pedersen, Varde 
19-10-2017 Jakob Houe Andersen  Vinder af U15 E HD BADDAN sammen med Christian Faust Kjær, Viby J. 
 Jakob Houe Andersen  Nr. 3 i U15 E HS BADDAN 

U17

11-11-2017 Filippa Thyberg Vinder af U17 E DS abc Aalborg 
 Mathilde Houe Andersen Vinder af U17 E MD abc Aalborg sammen med Oliver Ørum-Petersen, Viby J. 

U17/U19

11-11-2017 Anders Holm Nørgaard Vinder af U17/U19 A HD Middelfart sammen med Christopher Gregers Petersen 
 Christopher Gregers Petersen Vinder af U17/U19 A HD Middelfart sammen med Anders Holm Nørgaard 
 Sophia Bach Graversen Nr. 2 i U17/U19 M DS Middelfart 
04-11-2017 Agnes Back Kranker Nr. 3 i U17/U19 A DS Nr. Broby 
 Agnes Back Kranker Nr. 2 i U17/U19 A DD Nr. Broby sammen med Steffanie Brandt, Hjemly Idrætsefterskole 
 Agnes Back Kranker Nr. 2 i U17/U19 A MD Nr. Broby sammen med Emil Gøbel Davies, Herning 
 Christopher Gregers Petersen Vinder af U17/U19 A HD Grindsted BK sammen med Mathias Lund Agerbo, Holstebro 
 Christopher Gregers Petersen Nr. 2 i U17/U19 A HS Grindsted BK 
 Philip Solander Vinder af U17/U19 B HS ØBG Silkeborg 
 Sophia Bach Graversen Nr. 3 i U17/U19 M DS Nr. Lyndelse 
20-10-2017 Asger Skotte Lippert Nr. 3 i U17/U19 A HD DGI Badminton sammen med Christopher Gregers Petersen 
 Christopher Gregers Petersen Nr. 3 i U17/U19 A HD DGI Badminton sammen med Asger Skotte Lippert 
 Jonas Ravnholt Kragh Nr. 3 i U17/U19 M HD BADDAN sammen med Lasse Nielsen, Kolding BK 
Cookies
 

BadmintonPeople.dk | BadmintonPeople.com | GymnastikPortalen.dk | BordtennisPortalen.dk | Atletik-Motion.dk | RoPortalen.dk | BowlingPortalen.dk | KeglePortalen.dk | RullePortalen.dk | PetanquePortalen.dk | DJUportalen.dk | Bueskydning.com | DanskatePortalen.dk | Folkedanseren.dk

ClubPeople.com | Intersite.dk | eLokal.dk | Foreningsweb.dk | SportPeople.dk | iAlbertslund.dk

Annoncelinks: Allskin.dk
Delete item?