Højbjerg Badminton Klub - OFFENTLIGE SIDER




Dato: 17-12-2017 - 16-01-2018

SEN

06-01-2018 Heidi Toft Nr. 3 i SEN B DS Randers BK 
 Heidi Toft Nr. 3 i SEN B MD Randers BK sammen med Morten Holck, Vejlby IK 
14-12-2017 Alexandra Bøje Nr. 2 i SEN E DD Badminton Europe 

U09

29-12-2017 Hermann Koch Vinder af U09 D HD Silkeborg BK sammen med Linus Rydahl Overgaard 
 Linus Rydahl Overgaard Vinder af U09 D HS Silkeborg BK 
 Linus Rydahl Overgaard Vinder af U09 D HD Silkeborg BK sammen med Hermann Koch 

U11

06-01-2018 Christoffer K. Andersen Vinder af U11 D HS Horn/Fårvang 
 Christoffer K. Andersen Vinder af U11 D HD Horn/Fårvang sammen med Oskar Fruekilde , Ry 
 Dicte Koefoed Uggerhøj Vinder af U11 B MD Horn/Fårvang sammen med Mads S. Hansen 
 Emil Kold Glavind Vinder af U11 B HD Horn/Fårvang sammen med Mads S. Hansen 
 Emil Kold Glavind Nr. 2 i U11 B HS Horn/Fårvang 
 Mads S. Hansen Vinder af U11 B MD Horn/Fårvang sammen med Dicte Koefoed Uggerhøj 
 Mads S. Hansen Vinder af U11 B HD Horn/Fårvang sammen med Emil Kold Glavind 
 Mads S. Hansen Vinder af U11 B HS Horn/Fårvang 
 Rebekka Skjold Kingo Vinder af U11 B DD Aars sammen med Marie Søndergaard Laugesen, Aalborg Triton 
30-12-2017 Alfred Bischoff-Jensen Vinder af U11 A HD Thorsager Rønde sammen med Andreas Engelhard Jensen 
 Andreas Engelhard Jensen Vinder af U11 A HD Thorsager Rønde sammen med Alfred Bischoff-Jensen 
 Elias Rydahl Overgaard Vinder af U11 A HS Thorsager Rønde 
 Emil Kold Glavind Vinder af U11 B HS Thorsager Rønde 
 Malou Lebech Vinder af U11 A MD Thorsager Rønde sammen med Sebastian Skjold Kingo 
 Sebastian Skjold Kingo Vinder af U11 A MD Thorsager Rønde sammen med Malou Lebech 
 Theo Thillemann Nr. 2 i U11 A HS Thorsager Rønde 
 Theo Thillemann Nr. 2 i U11 A HD Thorsager Rønde sammen med Mads Beese Frederiksen, Ry 
29-12-2017 Storm Thillemann Vinder af U11 C HS Silkeborg BK 
 William Larsen Nr. 2 i U11 A HS Silkeborg BK 
28-12-2017 Hjalte Harboe Christiansen Vinder af U11 D HD Vestjylland sammen med Magnus Astrup madsen 
 Katrine Halkjær Dupont Vinder af U11 D MD Thorsager Rønde sammen med Lasse Obel Schmidt 
 Lasse Obel Schmidt Vinder af U11 D MD Thorsager Rønde sammen med Katrine Halkjær Dupont 
 Lasse Obel Schmidt Nr. 2 i U11 C HS Thorsager Rønde 
 Magnus Astrup madsen Vinder af U11 D HD Vestjylland sammen med Hjalte Harboe Christiansen 
 Oskar Hove Abraham Vinder af U11 D HS Thorsager Rønde 
 Rasmus Meldgaard Schrøder Vinder af U11 C HS Thorsager Rønde 
27-12-2017 Marcus Skovsgaard Buch Vinder af U11 A MD St. Restrup sammen med Freja Haagensen , Aalborg Triton 
16-12-2017 Malou Lebech Vinder af U11 A DD Dragør sammen med Freja Haagensen , Aalborg Triton 
 Malou Lebech Nr. 3 i U11 A MD Dragør sammen med Bertil Gallas, Ringsted 

U13

06-01-2018 Carl Bloch Rasmussen Vinder af U13 A HD Hørning IF sammen med Jonas Pagh Almtoft, Solbjerg 
 Ingrid Riber Have Vinder af U13 M DD Hørning IF sammen med Marie Louise Schwartz Hansen, Odense OBK 
 Karl Oskar Frandsen Nr. 3 i U13 D HS Hørning IF 
 Magnus Bendixen Vinder af U13 C MD Hørning IF sammen med Thilde Elmkjær 
 Magnus Bendixen Vinder af U13 D HD Hørning IF sammen med Viktor Bo Westergaard 
 Magnus Bendixen Vinder af U13 D HS Hørning IF 
 Rasmus Møller Madsen Nr. 2 i U13 B HD Hørning IF sammen med William Bilenberg 
 Sofie Halkjær Dupont Vinder af U13 C DD Hørning IF sammen med Thilde Elmkjær 
 Thilde Elmkjær Vinder af U13 C MD Hørning IF sammen med Magnus Bendixen 
 Thilde Elmkjær Vinder af U13 C DD Hørning IF sammen med Sofie Halkjær Dupont 
 Viktor Bo Westergaard Vinder af U13 D HD Hørning IF sammen med Magnus Bendixen 
 Viktor Fynboe Madsen Nr. 2 i U13 M HS Hørning IF 
 Viktor Fynboe Madsen Vinder af U13 M HD Hørning IF sammen med Daniel Domdal, Herning 
 wilhelm astrup madsen Nr. 3 i U13 A HS Hørning IF 
 William Bilenberg Nr. 2 i U13 B HD Hørning IF sammen med Rasmus Møller Madsen 
30-12-2017 Aske Rømer Roslyng Nr. 2 i U13 A HS Thorsager Rønde 
 Aske Rømer Roslyng Nr. 2 i U13 A HD Thorsager Rønde sammen med Mads Christensen 
 Gry Christensen Vinder af U13 M MD Thorsager Rønde sammen med Viktor Fynboe Madsen 
 Ingrid Riber Have Nr. 2 i U13 M MD Thorsager Rønde sammen med Jakob Clausen Jessen 
 Jakob Clausen Jessen Nr. 2 i U13 M MD Thorsager Rønde sammen med Ingrid Riber Have 
 Jakob Clausen Jessen Nr. 3 i U13 M HS Thorsager Rønde 
 Jakob Clausen Jessen Nr. 2 i U13 M HD Thorsager Rønde sammen med Jesper Østergaard Christensen 
 Jesper Østergaard Christensen Nr. 2 i U13 M HD Thorsager Rønde sammen med Jakob Clausen Jessen 
 Mads Christensen Nr. 2 i U13 A HD Thorsager Rønde sammen med Aske Rømer Roslyng 
 Simon Bloch Østergaard Vinder af U13 M HS Thorsager Rønde 
 Simon Bloch Østergaard Vinder af U13 M HD Thorsager Rønde sammen med Viktor Fynboe Madsen 
 Viktor Fynboe Madsen Nr. 3 i U13 M HS Thorsager Rønde 
 Viktor Fynboe Madsen Vinder af U13 M MD Thorsager Rønde sammen med Gry Christensen 
 Viktor Fynboe Madsen Vinder af U13 M HD Thorsager Rønde sammen med Simon Bloch Østergaard 
 wilhelm astrup madsen Nr. 3 i U13 A HS Thorsager Rønde 
29-12-2017 Cecilie Koefoed Uggerhøj Vinder af U13 B MD Silkeborg BK sammen med Marius Mortensen, Randers BK 
 Gry Christensen Vinder af U13 M MD Silkeborg BK sammen med Daniel Domdal, Herning 
 Gry Christensen Vinder af U13 M DD Silkeborg BK sammen med Ingrid Riber Have 
 Ingrid Riber Have Vinder af U13 M DD Silkeborg BK sammen med Gry Christensen 
 Jakob Clausen Jessen Nr. 2 i U13 M HS Silkeborg BK 
 Jakob Clausen Jessen Vinder af U13 M HD Silkeborg BK sammen med Simon Bloch Østergaard 
 Mads Christensen Nr. 2 i U13 A HS Silkeborg BK 
 Malou Lebech Vinder af U13 B DD Silkeborg BK sammen med Marie Bloch Østergaard 
 Marie Bloch Østergaard Vinder af U13 B DS Silkeborg BK 
 Marie Bloch Østergaard Vinder af U13 B DD Silkeborg BK sammen med Malou Lebech 
 Simon Bloch Østergaard Vinder af U13 M HS Silkeborg BK 
 Simon Bloch Østergaard Vinder af U13 M HD Silkeborg BK sammen med Jakob Clausen Jessen 
28-12-2017 Aja Eline Givskov Vinder af U13 C DS Thorsager Rønde 
 Anton Kold Glavind Vinder af U13 A HD Vestjylland sammen med wilhelm astrup madsen 
 Anton Kold Glavind Nr. 2 i U13 A HS Vestjylland 
 Casper Lund Vinder af U13 M HS St. Restrup 
 Freja Bischoff-Jensen Vinder af U13 C DD Thorsager Rønde sammen med Julie Søgaard Hansen 
 Julie Søgaard Hansen Vinder af U13 C DD Thorsager Rønde sammen med Freja Bischoff-Jensen 
 Sofie Halkjær Dupont Nr. 3 i U13 C DS Thorsager Rønde 
 Thilde Elmkjær Nr. 2 i U13 C DS Thorsager Rønde 
 Viktor Bo Westergaard Nr. 2 i U13 D HS Thorsager Rønde 
 wilhelm astrup madsen Vinder af U13 A HS Vestjylland 
 wilhelm astrup madsen Vinder af U13 A HD Vestjylland sammen med Anton Kold Glavind 
27-12-2017 Jakob Clausen Jessen Vinder af U13 M HD Esbjerg ESG sammen med Simon Bloch Østergaard 
 Jakob Clausen Jessen Nr. 2 i U13 M HS Esbjerg ESG 
 Nikolaj Buus Bertelsen Nr. 2 i U13 C HS Skødstrup 
 Simon Bloch Østergaard Vinder af U13 M HS Esbjerg ESG 
 Simon Bloch Østergaard Vinder af U13 M HD Esbjerg ESG sammen med Jakob Clausen Jessen 
16-12-2017 Casper Lund Nr. 2 i U13 M HS Højbjerg 
 Cecilie Koefoed Uggerhøj Vinder af U13 B MD Højbjerg sammen med Rasmus Møller Madsen 
 Jakob Clausen Jessen Nr. 2 i U13 M MD Højbjerg sammen med Johanne Mortensen, Odense OBK 
 Jakob Clausen Jessen Vinder af U13 M HD Højbjerg sammen med Jesper Østergaard Christensen 
 Jesper Østergaard Christensen Vinder af U13 M HD Højbjerg sammen med Jakob Clausen Jessen 
 Karl Oskar Frandsen Nr. 2 i U13 D HS Højbjerg 
 Mads Christensen Nr. 3 i U13 A HS Højbjerg 
 Magnus Bendixen Vinder af U13 D HD Højbjerg sammen med Viktor Bo Westergaard 
 Nikolaj Buus Bertelsen Vinder af U13 C HD Højbjerg sammen med Ruben Storm, Skødstrup 
 Rasmus Møller Madsen Vinder af U13 B MD Højbjerg sammen med Cecilie Koefoed Uggerhøj 
 Rasmus Møller Madsen Vinder af U13 B HD Højbjerg sammen med William Bilenberg 
 Simon Bloch Østergaard Nr. 3 i U13 M HS Højbjerg 
 Simon Torp Kristensen Nr. 3 i U13 A HS Højbjerg 
 Thilde Elmkjær Vinder af U13 D DS Højbjerg 
 Viktor Bo Westergaard Vinder af U13 D HD Højbjerg sammen med Magnus Bendixen 
 Viktor Fynboe Madsen Vinder af U13 M HS Højbjerg 
 William Bilenberg Vinder af U13 B HD Højbjerg sammen med Rasmus Møller Madsen 
 William Bilenberg Nr. 2 i U13 B HS Højbjerg 

U15

06-01-2018 Anton Bjelskou Jensen Vinder af U15 C HD Hørning IF sammen med Magnus Røy 
 Jacob Uldall-Jessen Nr. 2 i U15 B MD Hørning IF sammen med Christina Lavdal Brauner, Viby J. 
 Magnus Røy Vinder af U15 C HD Hørning IF sammen med Anton Bjelskou Jensen 
 Maja Kjærulff Nielsen Vinder af U15 A DD Hørning IF sammen med Mathilde Albæk Ryevad, Hørning IF 
 Sofie Solveig Hansen Nr. 3 i U15 M DS Hørning IF 
30-12-2017 Maja Kjærulff Nielsen Vinder af U15 A MD Thorsager Rønde sammen med Martin Østergaard Christensen 
 Martin Østergaard Christensen Vinder af U15 A HS Thorsager Rønde 
 Martin Østergaard Christensen Vinder af U15 A MD Thorsager Rønde sammen med Maja Kjærulff Nielsen 
28-12-2017 Jacob Uldall-Jessen Nr. 2 i U15 B HD Thorsager Rønde sammen med Magnus Aagaard, Thorsager Rønde 
27-12-2017 Anna Gad Hvas Nr. 2 i U15 M DD Silkeborg BK sammen med Anne Katrine Rohde, Thorsager Rønde 
 Anton Bjelskou Jensen Nr. 2 i U15 C HS Silkeborg BK 
 Anton Bjelskou Jensen Vinder af U15 C HD Silkeborg BK sammen med Emil Cochet Mathiesen, Bredsten 
 Sofie Solveig Hansen Vinder af U15 M DD Silkeborg BK sammen med Mathilde Larsen, Skagen 
16-12-2017 Martin Østergaard Christensen Nr. 3 i U15 A HS Ry 

U17/U19

06-01-2018 Mikkel Koch Nr. 2 i U17/U19 B HD Hørning IF sammen med Jonas Fredslund Petersen, Grenå 
 Sara Skovsgaard Hornum Nr. 2 i U17/U19 A DS Hørning IF 
 Sara Skovsgaard Hornum Vinder af U17/U19 A DD Hørning IF sammen med Michelle Toft, Herning 
 Sophia Bach Graversen Vinder af U17/U19 M DS Hørning IF 
 Sophia Bach Graversen Nr. 2 i U17/U19 M DD Hørning IF sammen med Miriam Højriis, Silkeborg BK 
29-12-2017 Daniel EngelhardJensen Nr. 2 i U17/U19 B HD Thorsager Rønde sammen med Christian Vahle Andersen, Thorsager Rønde 
 Jonas Ravnholt Kragh Nr. 2 i U17/U19 M HD Thorsager Rønde sammen med Philip Ørgaard Lauritsen, Ikast 
 Jonas Ravnholt Kragh Vinder af U17/U19 M MD Thorsager Rønde sammen med Nanna Maria Frandsen, Herning 
 Silje Valsted Nr. 2 i U17/U19 M DS Thorsager Rønde 
 Sophia Bach Graversen Vinder af U17/U19 M DS Thorsager Rønde 
28-12-2017 Jonas Ravnholt Kragh Vinder af U17/U19 M HD Silkeborg BK sammen med Philip Ørgaard Lauritsen, Ikast 
 Sophia Bach Graversen Vinder af U17/U19 M DS Silkeborg BK 
27-12-2017 Daniel EngelhardJensen Vinder af U17/U19 B HS Skødstrup 
16-12-2017 Jonas Ravnholt Kragh Nr. 2 i U17/U19 M HD Odense OBK sammen med Philip Ørgaard Lauritsen, Ikast 
 Jonas Ravnholt Kragh Nr. 2 i U17/U19 M HS Odense OBK 
 Sophia Bach Graversen Nr. 3 i U17/U19 M DS Odense OBK 
Cookies
 

BadmintonPeople.dk | BadmintonPeople.com | GymnastikPortalen.dk | BordtennisPortalen.dk | Atletik-Motion.dk | RoPortalen.dk | BowlingPortalen.dk | KeglePortalen.dk | RullePortalen.dk | PetanquePortalen.dk | DJUportalen.dk | Bueskydning.com | DanskatePortalen.dk | Folkedanseren.dk

ClubPeople.com | Intersite.dk | eLokal.dk | Foreningsweb.dk | SportPeople.dk | iAlbertslund.dk

Annoncelinks: Allskin.dk
Delete item?