Hillerød Badmintonklub - OFFENTLIGE SIDER




Dato: 15-11-2017 - 15-12-2017

SEN

25-11-2017 Julie Messerschmidt Nr. 2 i SEN M DS Lillerød 
 Julie Messerschmidt Nr. 3 i SEN M DD Lillerød sammen med Stine Messerschmidt, Værløse 

U09

01-12-2017 Rosa Rasmussen Vinder af U09 D MD BADSJ sammen med Villads Vad Brandt, Lillerød 

U11

25-11-2017 Mille Rathsach Lang Nr. 2 i U11 B DD Kirke Hyllinge sammen med Rebecca Uldall 
 Rebecca Uldall Nr. 2 i U11 B DD Kirke Hyllinge sammen med Mille Rathsach Lang 

U13

01-12-2017 Alexander Ringbæk Vinder af U13 E HD BADSJ sammen med Jonathan Melgaard, Solrød Strand 
 Alexander Ringbæk Vinder af U13 E MD BADSJ sammen med Norah Jeppesen, Værløse 
 Alexander Ringbæk Nr. 2 i U13 E HS BADSJ 
 Benjamin Uldall Vinder af U13 B MD BADSJ sammen med Regitze Wulffsberg 
 Benjamin Uldall Nr. 2 i U13 B HD BADSJ sammen med Phillip Krøyer Petersen, Herlev/Hjorten 
 Filippa Kjær Kjellberg Nr. 2 i U13 M DD BADSJ sammen med Vera Sølby Tanghøj 
 Nora Thorndahl Balieu Nr. 3 i U13 C DS BADSJ 
 Regitze Wulffsberg Vinder af U13 B DD BADSJ sammen med Sofie Bardenfleth-Hansen Løjborg, Skælskør 
 Regitze Wulffsberg Vinder af U13 B MD BADSJ sammen med Benjamin Uldall 
 Vera Sølby Tanghøj Nr. 2 i U13 M DD BADSJ sammen med Filippa Kjær Kjellberg 
25-11-2017 Alexander Ringbæk Nr. 3 i U13 E HD Solrød Strand sammen med Magnus Hansen, Højbjerg 
 Alexander Ringbæk Nr. 2 i U13 E MD Solrød Strand sammen med Norah Jeppesen, Værløse 
 Regitze Wulffsberg Vinder af U13 B DS Hørsholm 

U15

01-12-2017 Alberte Tanghøj Vinder af U15 M DD BADSJ sammen med Josefine Haarkjær 
 Emilie Falcke Wedege Nr. 3 i U15 M DS BADSJ 
 Josefine Haarkjær Vinder af U15 M MD BADSJ sammen med Nikolaj Schmidt-Petersen, Lillerød 
 Josefine Haarkjær Vinder af U15 M DD BADSJ sammen med Alberte Tanghøj 
 Nicolaj Millum Nr. 3 i U15 B HD BADSJ sammen med Sebastian Deleuran Sørensen, Måløv 
 Oscar Østergaard Nr. 3 i U15 M HS BADSJ 
 Patrick Reibert Hansen Vinder af U15 C HD BADSJ sammen med Sebastian Thomsen, Holte 
 Patrick Reibert Hansen Vinder af U15 C MD BADSJ sammen med Karla Trolle, Fredensborg 
25-11-2017 Christoffer Clausen Vinder af U15 A HD Hillerød sammen med Kasper Kjær Andersen 
 Emilie Falcke Wedege Vinder af U15 A DS Hillerød 
 Emilie Falcke Wedege Nr. 2 i U15 A MD Hillerød sammen med Mingus Frederik Hellström 
 Emilie Falcke Wedege Vinder af U15 A DD Hillerød sammen med Hannah Strandberg Kjær Nielsen, Græsted 
 Josefine Haarkjær Nr. 3 i U15 M MD Værløse sammen med Nikolaj Schmidt-Petersen, Lillerød 
 Kasper Kjær Andersen Vinder af U15 A HD Hillerød sammen med Christoffer Clausen 
 Lauritz Wulffsberg Nr. 3 i U15 A HD Hillerød sammen med Mingus Frederik Hellström 
 Mingus Frederik Hellström Nr. 2 i U15 A MD Hillerød sammen med Emilie Falcke Wedege 
 Mingus Frederik Hellström Nr. 3 i U15 A HD Hillerød sammen med Lauritz Wulffsberg 

U17/U19

01-12-2017 Julie Birk Steensig Nr. 2 i U17/U19 A DS BADSJ 
 Tanya Karmann Larsen Nr. 3 i U17/U19 M DS BADSJ 
Cookies
 

BadmintonPeople.dk | BadmintonPeople.com | GymnastikPortalen.dk | BordtennisPortalen.dk | Atletik-Motion.dk | RoPortalen.dk | BowlingPortalen.dk | KeglePortalen.dk | RullePortalen.dk | PetanquePortalen.dk | DJUportalen.dk | Bueskydning.com | DanskatePortalen.dk | Folkedanseren.dk

ClubPeople.com | Intersite.dk | eLokal.dk | Foreningsweb.dk | SportPeople.dk | iAlbertslund.dk

Annoncelinks: Allskin.dk
Delete item?