Hillerød Badmintonklub - OFFENTLIGE SIDER




Dato: 25-04-2018 - 25-05-2018

SEN

28-04-2018 Martin Weber Schmidt Nr. 2 i SEN A MD Taastrup Elite sammen med Emilie Erikson, Lillerød 
 Martin Weber Schmidt Nr. 2 i SEN A HD Taastrup Elite sammen med Niklas Hemmingsholt 
 Niklas Hemmingsholt Nr. 2 i SEN A HD Taastrup Elite sammen med Martin Weber Schmidt 

U11

19-05-2018 Rosa Rasmussen Vinder af U11 B DD Storkøbenhavn sammen med Sofie Valdal, Lyngby 
12-05-2018 Josva Reffstrup Skov Nielsen Vinder af U11 B HD Herlev/Hjorten sammen med Victor Dyrbak Holst-Christensen, Ringsted 
 Rosa Rasmussen Nr. 2 i U11 B DS Herlev/Hjorten 
05-05-2018 Josefine Winther Nielsen Vinder af U11 A MD Gentofte sammen med Gustav Vittoriani, Skovshoved 
 Josefine Winther Nielsen Nr. 2 i U11 A DD Gentofte sammen med Sophie Christine Nielsen, Lyngby 
 Josva Reffstrup Skov Nielsen Vinder af U11 B HD Gentofte sammen med Laurits Ejlekær Johansen, Jyllinge 
 Rasmus Grønlund Egetved-Sørensen Vinder af U11 D HS Gentofte 
28-04-2018 Josefine Winther Nielsen Nr. 2 i U11 A DD KBK Kbh. sammen med Sophie Christine Nielsen, Lyngby 
 Mikkel Jensen Vinder af U11 A HD KBK Kbh. sammen med Simon Rasmussen 
 Simon Rasmussen Vinder af U11 A HS KBK Kbh. 
 Simon Rasmussen Vinder af U11 A HD KBK Kbh. sammen med Mikkel Jensen 

U13

19-05-2018 Alexander Ringbæk Vinder af U13 E MD Farum sammen med Norah Jeppesen, Værløse 
 Alexander Ringbæk Vinder af U13 E HD Farum sammen med Calvin LK, Højbjerg 
 Alexander Ringbæk Vinder af U13 E HS Farum 
 Maja Petersen Nr. 3 i U13 M DD Farum sammen med Liv Hinge Pedersen, Humlebæk 
 Martin Østereng Helfelt Nr. 2 i U13 B HS Storkøbenhavn 
 Mikkel Jensen Nr. 3 i U13 A MD Farum sammen med Silje Storgaard Høyer Nielsen 
 Regitze Wulffsberg Vinder af U13 A DD Farum sammen med Silje Storgaard Høyer Nielsen 
 Regitze Wulffsberg Vinder af U13 A DS Farum 
 Silje Storgaard Høyer Nielsen Nr. 3 i U13 A MD Farum sammen med Mikkel Jensen 
 Silje Storgaard Høyer Nielsen Vinder af U13 A DD Farum sammen med Regitze Wulffsberg 
 Vera Sølby Tanghøj Vinder af U13 M DD Farum sammen med Frida Bagger Lejre, Solrød Strand 
12-05-2018 Kasper Sommer Nr. 3 i U13 D HS Herlev/Hjorten 
 Oskar Rasmussen Nr. 2 i U13 A HS Herlev/Hjorten 
 Silje Storgaard Høyer Nielsen Vinder af U13 A DD Herlev/Hjorten sammen med Julie Aagaard, Kirke Hyllinge 
10-05-2018 Nick Silword Nr. 2 i U13 A HS Næstved 
05-05-2018 Margrethe Lading Nr. 2 i U13 B DD Ledøje-Smørum sammen med Emma Kastrup Jørgensen, Ishøj SB 50 
 Martin Østereng Helfelt Nr. 3 i U13 B HS Ledøje-Smørum 
 Nick Silword Vinder af U13 A HS Ledøje-Smørum 
 Oskar Rasmussen Nr. 3 i U13 A HS Ledøje-Smørum 
 Regitze Wulffsberg Nr. 2 i U13 A DD Ledøje-Smørum sammen med Silje Storgaard Høyer Nielsen 
 Silje Storgaard Høyer Nielsen Nr. 2 i U13 A DD Ledøje-Smørum sammen med Regitze Wulffsberg 
 Tobias Karmann Larsen Nr. 2 i U13 M HD Herlufsholm sammen med Alexander Søndergaard Hearn, Lyngby 
28-04-2018 Filippa Kjær Kjellberg Nr. 2 i U13 M DD Badminton Roskilde sammen med Cornelia Bansholt Oxfeldt, Gentofte 
 Filippa Kjær Kjellberg Vinder af U13 M DS Badminton Roskilde 

U15

19-05-2018 Carl Claesson Nr. 3 i U15 M HD Farum sammen med Kewin Thai, Sweden 
 Christoffer Clausen Nr. 3 i U15 A HD Farum sammen med Kasper Kjær Andersen 
 Isabell Christensen Nr. 3 i U15 E DD Farum sammen med Sofie Rehn, Farum 
 Kasper Kjær Andersen Nr. 3 i U15 A HD Farum sammen med Christoffer Clausen 
 Niclas Westberg Nr. 3 i U15 E HD Farum sammen med Frederik Bilenberg Olsen, Slagelse 
12-05-2018 Calina Jensen Nr. 2 i U15 M DS Slangerup 
 Carl Claesson Vinder af U15 M HD Slangerup sammen med David Rasmussen 
 Carl Claesson Nr. 3 i U15 M HS Slangerup 
 Christoffer Clausen Nr. 2 i U15 A HD Slangerup sammen med Kasper Kjær Andersen 
 David Rasmussen Vinder af U15 M HD Slangerup sammen med Carl Claesson 
 David Rasmussen Nr. 2 i U15 M MD Slangerup sammen med Mathilde Dyhm Grenaae, Slangerup 
 Kasper Kjær Andersen Nr. 2 i U15 A HD Slangerup sammen med Christoffer Clausen 
05-05-2018 Amalie Kølbek Nr. 2 i U15 M DD Lillerød sammen med Smilla Kristensen, KMB2010 
 Laura Nørregaard Nr. 2 i U15 M MD Lillerød sammen med Sebastian Schmidt-Petersen, Lillerød 
 Laura Nørregaard Vinder af U15 M DD Lillerød sammen med Frida Maria Nikolajsen, Lillerød 
 Maya Dahan Vinder af U15 B MD Taastrup TIK sammen med Nicolaj Millum 
 Nicolaj Millum Vinder af U15 B MD Taastrup TIK sammen med Maya Dahan 
 Nicolaj Millum Nr. 3 i U15 B HS Taastrup TIK 
28-04-2018 Mingus Frederik Hellström Nr. 2 i U15 A HD Herlev/Hjorten sammen med Victor De la Motte, Nakskov 

U17/U19

19-05-2018 Julie Birk Steensig Vinder af U17/U19 A DD Farum sammen med Selma Lindgren, Sweden 
 Julie Birk Steensig Nr. 2 i U17/U19 A DS Farum 
05-05-2018 Tanya Karmann Larsen Vinder af U17/U19 M DD Herlufsholm sammen med Aiman Iqbal, Taastrup Elite 
Cookies
 

BadmintonPeople.dk | BadmintonPeople.com | GymnastikPortalen.dk | BordtennisPortalen.dk | Atletik-Motion.dk | RoPortalen.dk | BowlingPortalen.dk | KeglePortalen.dk | RullePortalen.dk | PetanquePortalen.dk | DJUportalen.dk | Bueskydning.com | DanskatePortalen.dk | Folkedanseren.dk

ClubPeople.com | Intersite.dk | eLokal.dk | Foreningsweb.dk | SportPeople.dk | iAlbertslund.dk

Annoncelinks: Allskin.dk
Delete item?