Aarhus Badmintonklub (AB) - OFFENTLIGE SIDER




Dato: 24-08-2018 - 23-09-2018

U11

22-09-2018 Nikolai Søndergaard Jessen Vinder af U11 A HD Sydøstjylland sammen med Mads Svenningsen Hansen, Højbjerg 
 Nikolai Søndergaard Jessen Nr. 2 i U11 A HS Sydøstjylland 
15-09-2018 Jakob Morell Holst Knudsen Nr. 2 i U11 C HS Herning 
 Jakob Morell Holst Knudsen Vinder af U11 C HD Herning sammen med Emil Berg Cramer, Randers BK 
 Mads Lyngaae Trillingsgaard  Nr. 2 i U11 B HS Herning 
09-09-2018 Anna Esther Flugt Kold Nr. 2 i U11 D DS Aarhus AB 
 Caroline Ægidius Katholm Vinder af U11 D DS Aarhus AB 
 Jakob Morell Holst Knudsen Nr. 3 i U11 C HS Aarhus AB 
 Mads Lyngaae Trillingsgaard  Vinder af U11 B HD Aarhus AB sammen med Christoffer K. Andersen, Højbjerg 
 Mads Lyngaae Trillingsgaard  Vinder af U11 B MD Aarhus AB sammen med Mathilde Rasmussen 
 Mathilde Rasmussen Vinder af U11 B MD Aarhus AB sammen med Mads Lyngaae Trillingsgaard  
 Rosa Kristiansen Odgaard Vinder af U11 C DS Aarhus AB 
01-09-2018 Nikolai Søndergaard Jessen Nr. 2 i U11 A HS Kolding BK 
 Nikolai Søndergaard Jessen Vinder af U11 A HD Kolding BK sammen med Tobias Valther Pedersen, Hjerting IF 
25-08-2018 Mads Lyngaae Trillingsgaard  Nr. 3 i U11 B HS Stilling 
 Mads Lyngaae Trillingsgaard  Nr. 2 i U11 B HD Stilling sammen med Christoffer K. Andersen, Højbjerg 

U13

09-09-2018 Naya Søndergaard Simonsen Nr. 2 i U13 C DD Aarhus AB sammen med Rosa Kristiansen Odgaard 
 Naya Søndergaard Simonsen Nr. 2 i U13 C DS Aarhus AB 
 Rosa Kristiansen Odgaard Nr. 2 i U13 C DD Aarhus AB sammen med Naya Søndergaard Simonsen 
 Sander Kold Vinder af U13 B HD Aarhus AB sammen med Sebastian Skjold Kingo, Højbjerg 

U15

15-09-2018 Bertil Rask Nordtorp Vinder af U15 B HD Herning sammen med Mikkel Rasmussen 
 Gustav Graae Lønbæk Nr. 3 i U15 D HS Herning 
 Mikkel Rasmussen Nr. 2 i U15 B HS Herning 
 Mikkel Rasmussen Vinder af U15 B HD Herning sammen med Bertil Rask Nordtorp 
 Sander Kold Nr. 3 i U15 C HD Herning sammen med Daniel Dalsgaard, Herning 

U17/U19

15-09-2018 August Møller Roesen Nr. 2 i U17/U19 A MD Herning sammen med Rebekka Wørmer Sørensen 
 August Møller Roesen Vinder af U17/U19 A HS Herning 
 Rebekka Wørmer Sørensen Nr. 2 i U17/U19 A MD Herning sammen med August Møller Roesen 
 Sofie Kirstine Bechmann Sørensen Nr. 3 i U17/U19 M DD Kolding BK sammen med Signe L. Pedersen, Ikast 
01-09-2018 August Møller Roesen Vinder af U17/U19 A HD Kolding BK sammen med Mathias Poulsen, Middelfart 
 

BadmintonPeople.dk | BadmintonPeople.com | BordtennisPortalen.dk | Atletik-Motion.dk | RoPortalen.dk | BowlingPortalen.dk | KeglePortalen.dk | PetanquePortalen.dk | DJUportalen.dk | Folkedanseren.dk
ClubPeople.com | Intersite.dk | Foreningsweb.dk

Annoncelinks: Allskin.dk | ConCor - IT-konsulenter | LeoVegas SPORT

Delete item?