Viby Badmintonklub - OFFENTLIGE SIDER




Dato: 24-08-2018 - 23-09-2018

U09

25-08-2018 Emma Nissen Nielsen  Vinder af U09 D HS Stilling 

U11

15-09-2018 Ida Nissen Nielsen Nr. 2 i U11 A DS Herning 
 Ida Nissen Nielsen Vinder af U11 A MD Herning sammen med Malthe Schmidt Smedegaard 
 Malthe Schmidt Smedegaard Nr. 3 i U11 A HS Herning 
 Malthe Schmidt Smedegaard Vinder af U11 A HD Herning sammen med Niels Severin Rue Rasmussen, Thorsager Rønde 
 Malthe Schmidt Smedegaard Vinder af U11 A MD Herning sammen med Ida Nissen Nielsen 
 Matilde Falkenberg Nr. 2 i U11 C MD Hørning IF sammen med Rasmus Mondrup 
 Matilde Falkenberg Nr. 3 i U11 C DS Hørning IF 
 Rasmus Mondrup Nr. 2 i U11 C MD Hørning IF sammen med Matilde Falkenberg 
 Rasmus Mondrup Nr. 2 i U11 C HS Hørning IF 
 Rasmus Mondrup Vinder af U11 C HD Hørning IF sammen med Sofus Callesen 
 Sofus Callesen Vinder af U11 C HD Hørning IF sammen med Rasmus Mondrup 
 Sofus Callesen Vinder af U11 C HS Hørning IF 
09-09-2018 Marie Faust Kjær Nr. 2 i U11 C DS Aarhus AB 
 Marie Faust Kjær Vinder af U11 C MD Aarhus AB sammen med Sofus Callesen 
 Marie Faust Kjær Vinder af U11 C DD Aarhus AB sammen med Matilde Falkenberg 
 Matilde Falkenberg Vinder af U11 C DD Aarhus AB sammen med Marie Faust Kjær 
 Sofus Callesen Nr. 2 i U11 C HS Aarhus AB 
 Sofus Callesen Vinder af U11 C MD Aarhus AB sammen med Marie Faust Kjær 
 Sofus Callesen Nr. 2 i U11 C HD Aarhus AB sammen med Frederik Blittrup, Højbjerg 
08-09-2018 Malthe Schmidt Smedegaard Vinder af U11 A HD Viby J. sammen med Niels Severin Rue Rasmussen, Thorsager Rønde 
25-08-2018 Ida Nissen Nielsen Vinder af U11 A DD Stilling sammen med Sara Møller Knudsen, Esbjerg ESG 

U13

22-09-2018 Signe Bugtrup Vinder af U13 M DD Randers BK sammen med Ingrid Riber Have, Højbjerg 
 Signe Bugtrup Nr. 3 i U13 M DS Randers BK 
 Søren Møller Thomsen Vinder af U13 A HD Randers BK sammen med Jakob Moos, Silkeborg BK 
 Søren Møller Thomsen Nr. 3 i U13 A HS Randers BK 
15-09-2018 Signe Bugtrup Vinder af U13 M DD Herning sammen med Anna Gøbel Davies, Herning 
 Signe Bugtrup Vinder af U13 M MD Herning sammen med Thomas Valther Pedersen, Hjerting IF 
 Søren Møller Thomsen Vinder af U13 A HD Herning sammen med Jakob Moos, Silkeborg BK 
08-09-2018 Signe Bugtrup Vinder af U13 M MD Viby J. sammen med Philip Oliver Rasmussen, Højbjerg 
 Signe Bugtrup Vinder af U13 M DS Viby J. 
 Søren Møller Thomsen Vinder af U13 A HD Viby J. sammen med Jakob Moos, Silkeborg BK 
25-08-2018 Signe Bugtrup Vinder af U13 M DS Aarhus AB 
 Signe Bugtrup Vinder af U13 M MD Aarhus AB sammen med Philip Oliver Rasmussen, Højbjerg 

U15

22-09-2018 Emma Kajsa Rue Rasmussen Nr. 2 i U15 M DS Rønde Efterskole 
15-09-2018 Maiken Johansen Nr. 3 i U15 A DS Herning 
 Mathias Bertram Foged Petersen Vinder af U15 B MD Hørning IF sammen med Mia Li Friis Søndberg 
 Mathias Bertram Foged Petersen Vinder af U15 B HD Hørning IF sammen med Nikolas Bostrup Kull, Horsens 
 Mia Li Friis Søndberg Nr. 2 i U15 B DS Hørning IF 
 Mia Li Friis Søndberg Vinder af U15 B MD Hørning IF sammen med Mathias Bertram Foged Petersen 
 Thea Hedegaard Nr. 3 i U15 D DS Hørning IF 
01-09-2018 Christian Faust Kjær Nr. 2 i U15 E MD Gentofte sammen med Frederikke Østergaard Salomonsson, Kolding BK 
 Christian Faust Kjær Vinder af U15 E HD Gentofte sammen med Jakob Houe Andersen , Højbjerg 
 Daniel Roger Jensen Nr. 3 i U15 E HS Gentofte 
 Daniel Roger Jensen Nr. 3 i U15 E HD Gentofte sammen med Hjalte Linde Johansen, Odense OBK 
 Daniel Roger Jensen Nr. 3 i U15 E MD Gentofte sammen med Emma Irring Braüner, Højbjerg 
25-08-2018 Anton Lindgaard Nr. 3 i U15 M HD Thorsager Rønde sammen med Noah Muusmann, Dybbøl 
 Emma Kajsa Rue Rasmussen Nr. 2 i U15 M DD Thorsager Rønde sammen med Ea Schouenborg, Højbjerg 
 Emma Kajsa Rue Rasmussen Nr. 3 i U15 M DS Thorsager Rønde 
 Laura Laursen Nr. 3 i U15 M DS Thorsager Rønde 
 Laura Laursen Vinder af U15 M MD Thorsager Rønde sammen med Oliver Gram Vognsen, Kolding BK 
 Lukas Mikkelsen Vinder af U15 M HD Thorsager Rønde sammen med Oliver Gram Vognsen, Kolding BK 
 Maiken Johansen Nr. 2 i U15 A DS Thorsager Rønde 
 Mia Li Friis Søndberg Vinder af U15 B DS Thorsager Rønde 

U17

24-08-2018 Buster Dam-Tholstrup Nr. 3 i U17 E HD Hvidovre sammen med Tobias Kudsk, Solrød Strand 

U17/U19

22-09-2018 Jesper Møller Busk Vinder af U17/U19 A HD Rønde Efterskole sammen med Nicolaj Thaagaard, Randers BK 
 Jesper Møller Busk Vinder af U17/U19 A HS Rønde Efterskole 
 Jesper Møller Busk Nr. 2 i U17/U19 A MD Rønde Efterskole sammen med Victoria Bjerregaard Arbjerg, Ry 
 Kasper Feirup Nr. 3 i U17/U19 A HD Rønde Efterskole sammen med Jacob Finch, Hørning IF 
15-09-2018 Alma Korsgaard Ipsen Nr. 3 i U17/U19 M DS Kolding BK 
 Alma Korsgaard Ipsen Nr. 2 i U17/U19 M MD Kolding BK sammen med Buster Dam-Tholstrup 
 Buster Dam-Tholstrup Nr. 2 i U17/U19 M MD Kolding BK sammen med Alma Korsgaard Ipsen 
 Buster Dam-Tholstrup Nr. 2 i U17/U19 M HD Kolding BK sammen med Nicki Sjerslev Christensen 
 Mads Storm Randrup Nr. 3 i U17/U19 M HS Kolding BK 
 Nicki Sjerslev Christensen Vinder af U17/U19 M MD Kolding BK sammen med Anne Sofie Locht, Kolding BK 
 Nicki Sjerslev Christensen Nr. 2 i U17/U19 M HD Kolding BK sammen med Buster Dam-Tholstrup 
 Nicki Sjerslev Christensen Nr. 2 i U17/U19 M HS Kolding BK 
01-09-2018 Buster Dam-Tholstrup Vinder af U17/U19 M HD Aabenraa sammen med Nicki Sjerslev Christensen 
 Buster Dam-Tholstrup Vinder af U17/U19 M HS Aabenraa 
 Christian Adamsen Nr. 2 i U17/U19 M MD Aabenraa sammen med Rebekka Højriis, Silkeborg BK 
 Emma Sofie Frewert Andresen Vinder af U17/U19 A MD Kolding BK sammen med Victor W Andersen, Randers BK 
 Nicki Sjerslev Christensen Nr. 2 i U17/U19 M HS Aabenraa 
 Nicki Sjerslev Christensen Vinder af U17/U19 M HD Aabenraa sammen med Buster Dam-Tholstrup 
25-08-2018 Casper Thyrring Pedersen Nr. 3 i U17/U19 M HS Viby J. 
 Casper Thyrring Pedersen Vinder af U17/U19 M HD Viby J. sammen med Magnus Rue Rasmussen 
 Mads Storm Randrup Nr. 2 i U17/U19 M MD Viby J. sammen med Sarah Kjær 
 Mads Storm Randrup Nr. 3 i U17/U19 M HD Viby J. sammen med Viktor Damm, Skalborg SK 
 Magnus Rue Rasmussen Nr. 3 i U17/U19 M HS Viby J. 
 Magnus Rue Rasmussen Vinder af U17/U19 M MD Viby J. sammen med Rebekka Højriis, Silkeborg BK 
 Magnus Rue Rasmussen Vinder af U17/U19 M HD Viby J. sammen med Casper Thyrring Pedersen 
 Sarah Kjær Nr. 2 i U17/U19 M MD Viby J. sammen med Mads Storm Randrup 
 

BadmintonPeople.dk | BadmintonPeople.com | BordtennisPortalen.dk | Atletik-Motion.dk | RoPortalen.dk | BowlingPortalen.dk | KeglePortalen.dk | PetanquePortalen.dk | DJUportalen.dk | Folkedanseren.dk
ClubPeople.com | Intersite.dk | Foreningsweb.dk

Annoncelinks: Allskin.dk | ConCor - IT-konsulenter | LeoVegas SPORT

Delete item?