Viby Badmintonklub - OFFENTLIGE SIDER




Dato: 25-03-2018 - 24-04-2018

SEN

07-04-2018 Mads Selmer Nielsen Nr. 3 i SEN M MD Brønderslev sammen med Sofie Kirchoff 
 Mads Selmer Nielsen Vinder af SEN M HS Brønderslev 
 Sofie Kirchoff Nr. 3 i SEN M MD Brønderslev sammen med Mads Selmer Nielsen 

U09

28-03-2018 Marie Faust Kjær Nr. 2 i U09 D DS Thorsager Rønde 
 Marie Faust Kjær Vinder af U09 D DD Thorsager Rønde sammen med Matilde Falkenberg, Tranbjerg AIA 

U11

20-04-2018 Ida Nielsen Vinder af U11 B DS BADDAN 
 Ida Nielsen Nr. 2 i U11 B DD BADDAN sammen med Sara Møller Knudsen, Esbjerg ESG 
 Malthe Schmidt Smedegaard Nr. 3 i U11 A HD BADDAN sammen med Niels Severin Rue Rasmussen, Thorsager Rønde 
08-04-2018 Vigga Lindgaard Poulsen Vinder af U11 D DS Solbjerg 

U13

14-04-2018 Mathias Bertram Foged Petersen Nr. 2 i U13 A HD Nr. Åby sammen med Gustav Jungberg Pedersen, Viborg 
08-04-2018 Vigga Lindgaard Poulsen Vinder af U13 D DD Solbjerg sammen med Mathilde Rasmussen, Tranbjerg AIA 
02-04-2018 Mia Li Friis Søndberg Vinder af U13 B DS Gødvad, Silkeborg 
28-03-2018 Ida Nielsen Vinder af U13 C DS Thorsager Rønde 
 Rasmus Sørensen Vinder af U13 B HS Thorsager Rønde 
24-03-2018 Emil Falkenberg Nr. 2 i U13 M HD Viborg sammen med Mathias Kjær Sørensen, Thorsager Rønde 
 Maiken Johansen Vinder af U13 B DD Viborg sammen med Mia Li Friis Søndberg 
 Maiken Johansen Vinder af U13 B DS Viborg 
 Mia Li Friis Søndberg Vinder af U13 B DD Viborg sammen med Maiken Johansen 
 Mia Li Friis Søndberg Nr. 2 i U13 B DS Viborg 
 Signe Bugtrup Nr. 2 i U13 M DS Viborg 

U15

20-04-2018 Sarah Stenbroen Nr. 3 i U15 M DD BADDAN sammen med Pernille Blok, Vodskov 
06-04-2018 Christian Faust Kjær Nr. 3 i U15 E MD BADDAN sammen med Maiken Slorup Johansen 
 Maiken Slorup Johansen Nr. 3 i U15 E DS BADDAN 
 Maiken Slorup Johansen Nr. 2 i U15 E DD BADDAN sammen med Emilia Nesic, Kolding BK 
 Maiken Slorup Johansen Nr. 3 i U15 E MD BADDAN sammen med Christian Faust Kjær 
29-03-2018 Alma Korsgaard Ipsen Nr. 2 i U15 E MD Viby J. sammen med Buster Dam-Tholstrup 
 Buster Dam-Tholstrup Nr. 2 i U15 E MD Viby J. sammen med Alma Korsgaard Ipsen 
 Buster Dam-Tholstrup Nr. 2 i U15 E HD Viby J. sammen med Nicki Sjerslev Christensen 
 Christian Faust Kjær Vinder af U15 E MD Viby J. sammen med Maiken Slorup Johansen 
 Christian Faust Kjær Vinder af U15 E HS Viby J. 
 Christian Faust Kjær Vinder af U15 E HD Viby J. sammen med Nikolaj Lassen, Højbjerg 
 Daniel Roger Jensen Nr. 3 i U15 E HD Viby J. sammen med Hjalte Linde Johansen, Odense OBK 
 Daniel Roger Jensen Nr. 3 i U15 E MD Viby J. sammen med Emma Irring Braüner, Højbjerg 
 Maiken Slorup Johansen Vinder af U15 E DD Viby J. sammen med Ida Janum Riis, Aalborg Triton 
 Maiken Slorup Johansen Vinder af U15 E MD Viby J. sammen med Christian Faust Kjær 
 Nicki Sjerslev Christensen Nr. 3 i U15 E HS Viby J. 
 Nicki Sjerslev Christensen Nr. 2 i U15 E HD Viby J. sammen med Buster Dam-Tholstrup 
28-03-2018 Jacob Hjorth Enevoldsen Vinder af U15 B HD Thorsager Rønde sammen med Mikkel Højgaard, Ry 
27-03-2018 Sarah Stenbroen Nr. 2 i U15 M DD Thorsager Rønde sammen med Rakel Højriis, Silkeborg BK 
24-03-2018 Anton Braun Vinder af U15 A HD Viborg sammen med Hermod Haugland, Norge 
 Jacob Hjorth Enevoldsen Vinder af U15 B HD Viborg sammen med Mikkel Højgaard, Ry 
 Sarah Stenbroen Vinder af U15 M DD Viborg sammen med Pernille Blok, Vodskov 

U17

06-04-2018 Clara Graversen Vinder af U17 E MD BADDAN sammen med Sebastian Grønbjerg, Ikast 
29-03-2018 Casper Thyrring Pedersen Nr. 2 i U17 E HS Viby J. 
 Oliver Ørum-Petersen Nr. 2 i U17 E MD Viby J. sammen med Mathilde Houe Andersen, Højbjerg 

U19

06-04-2018 Mads Muurholm Petersen Nr. 3 i U19 E HD BADDAN sammen med Emil Lauritzen, Ikast 
 Mads Muurholm Petersen Nr. 3 i U19 E MD BADDAN sammen med Malene Kæseler, Ikast 

U17/U19

20-04-2018 Melanie Hauser Ryom Nr. 2 i U17/U19 M DS BADDAN 
 Sebastian Møller Nr. 3 i U17/U19 A HS BADDAN 
 Thomas Skovsgaard Nr. 2 i U17/U19 M HD BADDAN sammen med Tristan Kirk Jensen, Herning 
26-03-2018 Sebastian Møller Nr. 3 i U17/U19 A HS Thorsager Rønde 
 Sebastian Møller Nr. 3 i U17/U19 A HD Thorsager Rønde sammen med Tobias Sehested Jagd, Vorup FB 
 Thomas Skovsgaard Nr. 2 i U17/U19 M HD Thorsager Rønde sammen med Tristan Kirk Jensen, Herning 
24-03-2018 Thomas Skovsgaard Nr. 2 i U17/U19 M MD Viborg sammen med Josephine Stuhr Risager, Randers BK 
Cookies
 

BadmintonPeople.dk | BadmintonPeople.com | GymnastikPortalen.dk | BordtennisPortalen.dk | Atletik-Motion.dk | RoPortalen.dk | BowlingPortalen.dk | KeglePortalen.dk | RullePortalen.dk | PetanquePortalen.dk | DJUportalen.dk | Bueskydning.com | DanskatePortalen.dk | Folkedanseren.dk

ClubPeople.com | Intersite.dk | eLokal.dk | Foreningsweb.dk | SportPeople.dk | iAlbertslund.dk

Annoncelinks: Allskin.dk
Delete item?