Lyngby Badminton Klub - OFFENTLIGE SIDER




Dato: 23-02-2019 - 25-03-2019

U11

16-03-2019 Louise Bille-Biggart Nr. 2 i U11 A DD Herlev/Hjorten sammen med Victoria Francker, Solrød Strand 
 Oscar Hougaard Vinder af U11 B HD Herlev/Hjorten sammen med Vitus Georg Stage, KBK Kbh. 
 Oscar Hougaard Vinder af U11 B HS Herlev/Hjorten 
 Oskar Fisker Christensen Nr. 3 i U11 A MD BADDAN sammen med Magnolia Bansholt Oxfeldt, Gentofte 
 Philip Mikkel Alexander Kongshammer Nr. 2 i U11 B HD Herlev/Hjorten sammen med Victor Emil Hegelund Bruun, Græsted 
 Rune Krog-Meyer Rasmussen Vinder af U11 B MD Herlev/Hjorten sammen med Sofie Dahl, Herlev/Hjorten 
 Valdemar Gasbjerg  Nr. 2 i U11 B HS Herlev/Hjorten 
02-03-2019 Oscar Hougaard Vinder af U11 B HD Storkøbenhavn sammen med Oskar Fisker Christensen 
 Oscar Hougaard Vinder af U11 B HS Storkøbenhavn 
 Oskar Fisker Christensen Vinder af U11 B HD Storkøbenhavn sammen med Oscar Hougaard 
 Philip Mikkel Alexander Kongshammer Nr. 3 i U11 B HS Storkøbenhavn 

U13

23-03-2019 Maximillian Andersen Vinder af U13 M HS Viborg 
16-03-2019 Josefine Sprunk-Jansen Nr. 3 i U13 M DS BADDAN 
 Kasper Gorm Nr. 3 i U13 M HS BADDAN 
 Lucas Seitzberg Ladewig Vinder af U13 D HD Lyngby sammen med Alfred Brun Hemmingsen, Frem - Hellebæk 
 Oliver Kock Grove Nr. 2 i U13 C HD Lyngby sammen med Sophus Frederik Skøt Dinesen 
 Patrick Eilsborg Vinder af U13 E HD BADDAN sammen med Robert Nebel, Værløse 
 Sophus Frederik Skøt Dinesen Nr. 2 i U13 C HD Lyngby sammen med Oliver Kock Grove 
 Wendy Wu Vinder af U13 A DS Skibby 
02-03-2019 Sofie Valdal Nr. 2 i U13 B DS Ishøj SB 50 

U15

16-03-2019 Maja Tot Harboe Nr. 3 i U15 M DS BADDAN 
 Marc Jespersen Nr. 3 i U15 A HD Skibby sammen med Felix Storm Szarafin, Kirke Hyllinge 
 William Staal-Christensen Nr. 3 i U15 B HS Skibby 
02-03-2019 William Staal-Christensen Nr. 3 i U15 B HD Gladsaxe Søborg sammen med Andreas Lindgreen, NBK Amager 

U17

02-03-2019 Vilma Svensson Pedersen Nr. 3 i U17 E DD Randers BK sammen med Frederikke Nielsen, Lillerød 

U17/U19

02-03-2019 Lucas Dittmer Vinder af U17/U19 M HD Skælskør sammen med William Gram Andersen, Gentofte 
 Lucas Dittmer Nr. 2 i U17/U19 M HS Skælskør 
 

BadmintonPeople.dk | BadmintonPeople.com | BordtennisPortalen.dk | Atletik-Motion.dk | RoPortalen.dk | BowlingPortalen.dk | KeglePortalen.dk | PetanquePortalen.dk | DJUportalen.dk | Folkedanseren.dk
ClubPeople.com | Intersite.dk | Foreningsweb.dk

Annoncelinks: Allskin.dk | ConCor - IT-konsulenter | LeoVegas SPORT

Delete item?