Hjørring Badmintonklub - OFFENTLIGE SIDER




Dato: 17-01-2019 - 16-02-2019

U09

09-02-2019 Felix Sandlykke Vinder af U09 D HD Hjørring sammen med Lukas Krogsgaard, Aabybro 
 Felix Sandlykke Nr. 2 i U09 D HS Hjørring 
 Jeppe Fagernæs Nr. 2 i U09 D HD Hjørring sammen med Snorre N. Simonsen 
 Snorre N. Simonsen Nr. 2 i U09 D HD Hjørring sammen med Jeppe Fagernæs 
 Snorre N. Simonsen Nr. 3 i U09 D HS Hjørring 
 William Ravn Bundgaard Nr. 3 i U09 D HS Hjørring 
19-01-2019 Jeppe Fagernæs Nr. 2 i U09 D HD Nordjylland sammen med Rasmus Vinge, Lindholm 

U11

09-02-2019 Clara Fagernæs Vinder af U11 B DD Hjørring sammen med Alberte Jensen, Sæby 
 Emil Søndergaard Vinder af U11 B HD Hjørring sammen med Jonas Bak 
 Emil Søndergaard Nr. 2 i U11 B HS Hjørring 
 Johannes N. Rødkjær Nr. 2 i U11 D HD Hjørring sammen med Lucas Graverholt 
 Jonas Bak Vinder af U11 B HD Hjørring sammen med Emil Søndergaard 
 Jonas Bak Vinder af U11 B HS Hjørring 
 Lucas Graverholt Nr. 2 i U11 D HD Hjørring sammen med Johannes N. Rødkjær 
 Mathilde Graverholt Vinder af U11 C DD Hjørring sammen med Tilde Daugaard 
 Mathilde Graverholt Nr. 3 i U11 C DS Hjørring 
 Tilde Daugaard Vinder af U11 C DD Hjørring sammen med Mathilde Graverholt 
19-01-2019 Clara Fagernæs Vinder af U11 C DD Nordjylland sammen med Cecilie Larsen, Brønderslev 
 Tilde Daugaard Nr. 3 i U11 D DS Nordjylland 
 Truc Quang Le Vinder af U11 C HD Nordjylland sammen med Oliver Løvkvist Larsen, Sejlflod 
 Truc Quang Le Vinder af U11 C HS Nordjylland 

U13

09-02-2019 Frederikke B. Thomsen Vinder af U13 D DS Hjørring 
 Jeppe Daugaard Vinder af U13 B HS Hjørring 
 Jeppe Daugaard Vinder af U13 B HD Hjørring sammen med Mikkel Lyngø, Lindholm 
 Malthe Arne Sørensen Nr. 3 i U13 C HS Hjørring 
 Rasmus Beltoft Nr. 3 i U13 D HS Hjørring 
 Rebekka Undall-Behrend Vinder af U13 C DS Hjørring 
19-01-2019 Jeppe Daugaard Vinder af U13 B MD Nordjylland sammen med Laura Hesselberg 
 Jeppe Daugaard Vinder af U13 B HS Nordjylland 
 Laura Hesselberg Vinder af U13 B DD Nordjylland sammen med Sara Korsbæk Sørensen, Halvrimmen 
 Laura Hesselberg Vinder af U13 B MD Nordjylland sammen med Jeppe Daugaard 
 Laura Hesselberg Nr. 2 i U13 B DS Nordjylland 
 Terese Gammelgaard Vinder af U13 A DS Østjylland 
 Terese Gammelgaard Vinder af U13 A MD Østjylland sammen med Laurits Bonde Sørensen, Hadsund 

U15

09-02-2019 Frederikke B. Thomsen Vinder af U15 D DD Hjørring sammen med Mathilde Koldkjær 
 Jacob Lind Larsen Vinder af U15 D HD Hjørring sammen med Tobias Pedersen 
 Laura Hesselberg Vinder af U15 C DS Hjørring 
 Mathilde Koldkjær Nr. 2 i U15 D DS Hjørring 
 Mathilde Koldkjær Vinder af U15 D DD Hjørring sammen med Frederikke B. Thomsen 
 Tobias Pedersen Nr. 2 i U15 D HS Hjørring 
 Tobias Pedersen Vinder af U15 D HD Hjørring sammen med Jacob Lind Larsen 

U17/U19

09-02-2019 Daniel Jensen Nr. 3 i U17/U19 A HD BADDAN sammen med Kristian Poulsen, Holte 
 

BadmintonPeople.dk | BadmintonPeople.com | BordtennisPortalen.dk | Atletik-Motion.dk | RoPortalen.dk | BowlingPortalen.dk | KeglePortalen.dk | PetanquePortalen.dk | DJUportalen.dk | Folkedanseren.dk
ClubPeople.com | Intersite.dk | Foreningsweb.dk

Annoncelinks: Allskin.dk | ConCor - IT-konsulenter | LeoVegas SPORT

Delete item?