Aarhus Badmintonklub (AB) - OFFENTLIGE SIDER




Dato: 25-04-2019 - 25-05-2019

U09

18-05-2019 Lau Lyngaae Nr. 2 i U09 D HD Aars sammen med Valdemar Larsen, Stavtrup 
27-04-2019 Frederik Kjærhus Mortensen Vinder af U09 D HD Hinnerup sammen med Lau Lyngaae 
 Lau Lyngaae Nr. 3 i U09 D HS Hinnerup 
 Lau Lyngaae Vinder af U09 D HD Hinnerup sammen med Frederik Kjærhus Mortensen 

U11

18-05-2019 Mads Lyngaae Trillingsgaard  Nr. 2 i U11 A HS Aars 
11-05-2019 Mads Lyngaae Trillingsgaard  Vinder af U11 A MD Stilling sammen med Nikoline Mejer Nørgaard, Gug 
 Mads Lyngaae Trillingsgaard  Nr. 2 i U11 A HS Stilling 
04-05-2019 Filippa Schiølin Nr. 2 i U11 C DS Tst, Tilst 
 Mathilde Rasmussen Vinder af U11 B DS Tst, Tilst 
27-04-2019 Mads Lyngaae Trillingsgaard  Vinder af U11 A HD Hinnerup sammen med Christoffer K. Andersen, Højbjerg 
 Mathilde Rasmussen Nr. 2 i U11 B DS Hinnerup 
 Villum Bilgrau Eskild-Jensen Nr. 3 i U11 D HS Hinnerup 

U13

11-05-2019 Luna Rønn Andersen Vinder af U13 A DD Stilling sammen med Victoria L. Birkelund, Brørup 
 Luna Rønn Andersen Vinder af U13 A MD Stilling sammen med Sander Kold 
 Luna Rønn Andersen Vinder af U13 A DS Stilling 
 Sander Kold Vinder af U13 A MD Stilling sammen med Luna Rønn Andersen 
04-05-2019 Luna Rønn Andersen Vinder af U13 A DD Varde sammen med Nikoline Brunsgaard Toft, Dall-Ferslev 
 Luna Rønn Andersen Nr. 3 i U13 A DS Varde 
 Mathilde Rasmussen Nr. 2 i U13 C DD Tst, Tilst sammen med Matilde Falkenberg, Viby J. 
 Sander Kold Nr. 3 i U13 M HS Varde 
27-04-2019 Luna Rønn Andersen Nr. 2 i U13 A DS Hinnerup 
 Luna Rønn Andersen Vinder af U13 A MD Hinnerup sammen med Sander Kold 
 Sander Kold Vinder af U13 A HD Hinnerup sammen med Sebastian Møller, Grenå 
 Sander Kold Nr. 2 i U13 A HS Hinnerup 
 Sander Kold Vinder af U13 A MD Hinnerup sammen med Luna Rønn Andersen 

U15

04-05-2019 Jakob Andreas Petersen Vinder af U15 D HD Tst, Tilst sammen med Mathias K. Pedersen, Tst, Tilst 
 Magnus Sognstrup thomsen Vinder af U15 B HD Tst, Tilst sammen med Viggo Beck Schmidt 
 Viggo Beck Schmidt Vinder af U15 B HD Tst, Tilst sammen med Magnus Sognstrup thomsen 
 Viggo Beck Schmidt Vinder af U15 B HS Tst, Tilst 
 

BadmintonPeople.dk | BadmintonPeople.com | BordtennisPortalen.dk | Atletik-Motion.dk | RoPortalen.dk | BowlingPortalen.dk | KeglePortalen.dk | PetanquePortalen.dk | DJUportalen.dk | Folkedanseren.dk
ClubPeople.com | Intersite.dk | Foreningsweb.dk

Annoncelinks: Allskin.dk | ConCor - IT-konsulenter | LeoVegas SPORT

Delete item?