Aarhus Badmintonklub (AB) - OFFENTLIGE SIDER




Dato: 16-10-2018 - 15-11-2018

U09

04-11-2018 Mattis Heinrich Vinder af U09 D HS Østjylland 
19-10-2018 Anna Esther Flugt Kold Vinder af U09 D DD DGI Badminton sammen med Emma Nissen Nielsen , Viby J. 
 Anna Esther Flugt Kold Nr. 3 i U09 D DS DGI Badminton 

U11

10-11-2018 Anna Esther Flugt Kold Vinder af U11 C DD Højbjerg sammen med Emma Nissen Nielsen , Viby J. 
 Anna Esther Flugt Kold Nr. 2 i U11 C DS Højbjerg 
 Kristoffer Torp Kristensen  Nr. 2 i U11 A HS Højbjerg 
 Mads Lyngaae Trillingsgaard  Vinder af U11 B HD Højbjerg sammen med Christoffer K. Andersen, Højbjerg 
 Mathilde Rasmussen Nr. 2 i U11 B DS Højbjerg 
04-11-2018 Anna Esther Flugt Kold Vinder af U11 D HD Østjylland sammen med Mattis Heinrich 
 Filippa Schiølin Vinder af U11 D DS Østjylland 
 Mattis Heinrich Vinder af U11 D HD Østjylland sammen med Anna Esther Flugt Kold 
03-11-2018 Alfred Dalsgaard Haaning Nr. 2 i U11 D HD Solbjerg sammen med Thor Aronsson, Højbjerg 
 Gregres Rytter Meldhede Nr. 3 i U11 D HS Solbjerg 
 Kristoffer Torp Kristensen  Vinder af U11 A HS Grindsted BK 
19-10-2018 Kristoffer Torp Kristensen  Vinder af U11 A HD DGI Badminton sammen med Malthe Schmidt Smedegaard, Viby J. 
 Kristoffer Torp Kristensen  Nr. 2 i U11 A HS DGI Badminton 
17-10-2018 Nikolai Søndergaard Jessen Vinder af U11 A HD BADDAN sammen med Mads Svenningsen Hansen, Højbjerg 
 Nikolai Søndergaard Jessen Nr. 3 i U11 A HS BADDAN 

U13

10-11-2018 Luna Rønn Andersen Vinder af U13 B MD Beder-Malling sammen med Sander Kold 
 Luna Rønn Andersen Vinder af U13 B DS Beder-Malling 
 Luna Rønn Andersen Vinder af U13 B DD Beder-Malling sammen med Freja Krabbe, Horsens 
 Sander Kold Vinder af U13 B HS Beder-Malling 
 Sander Kold Vinder af U13 B MD Beder-Malling sammen med Luna Rønn Andersen 
04-11-2018 Tobias Holmboe Vinder af U13 D HS Østjylland 
03-11-2018 Luna Rønn Andersen Vinder af U13 B MD ØBG Silkeborg sammen med Sander Kold 
 Luna Rønn Andersen Vinder af U13 B DS ØBG Silkeborg 
 Mads Lyngaae Trillingsgaard  Vinder af U13 C HD Skalborg SK sammen med Rasmus Travelsen, Thisted 
 Sander Kold Vinder af U13 B MD ØBG Silkeborg sammen med Luna Rønn Andersen 
 Sander Kold Nr. 2 i U13 B HS ØBG Silkeborg 

U15

10-11-2018 Magnus Sognstrup thomsen Nr. 2 i U15 B HS Beder-Malling 
 Magnus Sognstrup thomsen Vinder af U15 B HD Beder-Malling sammen med Viggo Beck Schmidt 
 Viggo Beck Schmidt Vinder af U15 B HS Beder-Malling 
 Viggo Beck Schmidt Vinder af U15 B HD Beder-Malling sammen med Magnus Sognstrup thomsen 
03-11-2018 Sarah Stenbroen Nr. 2 i U15 M MD Aarhus AB sammen med Rasmus Berg Cramer, Randers BK 

U19

18-10-2018 Mads Graversgaard Nr. 3 i U19 E HS BADDAN 

U17/U19

10-11-2018 August Møller Roesen Vinder af U17/U19 A HD Middelfart sammen med Mathias Poulsen, Middelfart 
 August Møller Roesen Vinder af U17/U19 A HS Middelfart 
 Sofie Kirstine Bechmann Sørensen Vinder af U17/U19 M DD Middelfart sammen med Josephine Ø. Lund, Ikast 
03-11-2018 Sofie Kirstine Bechmann Sørensen Nr. 2 i U17/U19 M DS Hjemly Idrætsefterskole 
 Sofie Kirstine Bechmann Sørensen Vinder af U17/U19 M DD Hjemly Idrætsefterskole sammen med Signe L. Pedersen, Ikast 
17-10-2018 August Møller Roesen Vinder af U17/U19 A HS BADDAN 
 

BadmintonPeople.dk | BadmintonPeople.com | BordtennisPortalen.dk | Atletik-Motion.dk | RoPortalen.dk | BowlingPortalen.dk | KeglePortalen.dk | PetanquePortalen.dk | DJUportalen.dk | Folkedanseren.dk
ClubPeople.com | Intersite.dk | Foreningsweb.dk

Annoncelinks: Allskin.dk | ConCor - IT-konsulenter | LeoVegas SPORT

Delete item?