Hillerød Badmintonklub - OFFENTLIGE SIDER




Dato: 15-10-2018 - 14-11-2018

U11

10-11-2018 Anna Henriksen Vinder af U11 D DD Lyngby sammen med Alberte Soegaard, Holte 
 Rebecca Uldall Nr. 2 i U11 B DS Lyngby 
 Rosa Rasmussen Vinder af U11 B DD Lyngby sammen med Alma Høeg Gade, Gentofte 
03-11-2018 Bertram Thorndahl Balieu Nr. 3 i U11 D HS Nordsjælland 
 Gustav Kristiansen Nr. 2 i U11 D HS Nordsjælland 
 Rosa Rasmussen Vinder af U11 B DD Nordsjælland sammen med Alma Høeg Gade, Gentofte 
 Rosa Rasmussen Nr. 2 i U11 B DS Nordsjælland 
17-10-2018 Josva Reffstrup Skov Nielsen Vinder af U11 B HD BADDAN sammen med Jacob Bertram, Herlev/Hjorten 
 Josva Reffstrup Skov Nielsen Nr. 2 i U11 B HS BADDAN 
 Lucas Winther Nielsen Nr. 3 i U11 B HS BADDAN 

U13

10-11-2018 Luna Haarkjær Vinder af U13 M DD Hillerød sammen med Filippa Frederikke Wellendorf Pedersen, Skovshoved 
 Luna Haarkjær Nr. 3 i U13 M DS Hillerød 
 Margrethe Lading Vinder af U13 B DS Storkøbenhavn 
 Margrethe Lading Vinder af U13 B DD Storkøbenhavn sammen med Isabella Jørgensen, Lillerød 
 Sebastian Geisshirt- Rasmussen Vinder af U13 A HD Hillerød sammen med Sylvester Vittinghus Stokbro, Holbæk 
 Simon Rasmussen Nr. 2 i U13 A HD Hillerød sammen med August Kaldau, Vanløse 
03-11-2018 Margrethe Lading Vinder af U13 B DD Nordsjælland sammen med Louise Sommer Christensen, Greve 
 Margrethe Lading Vinder af U13 B DS Nordsjælland 
 Nora Thorndahl Balieu Vinder af U13 A DD Slagelse sammen med Filippa Nordentoft Damborg, Greve 
 Nora Thorndahl Balieu Nr. 2 i U13 A MD Slagelse sammen med Edward Leander Nielsen, Hørsholm 
 Nora Thorndahl Balieu Nr. 3 i U13 A DS Slagelse 
 Rasmus Grønlund Egetved-Sørensen Nr. 3 i U13 D HS Nordsjælland 
 Rikke Mortensen Nr. 3 i U13 B DS Nordsjælland 
19-10-2018 Filippa Kjær Kjellberg Vinder af U13 M DD BADDAN sammen med Vera Sølby Tanghøj 
 Margrethe Lading Vinder af U13 B DD DGI Badminton sammen med Rikke Andersen, Kirke Hyllinge 
 Margrethe Lading Nr. 2 i U13 B DS DGI Badminton 
 Natasja Pilvad Vinder af U13 A MD DGI Badminton sammen med Sebastian Geisshirt- Rasmussen 
 Natasja Pilvad Vinder af U13 A DD DGI Badminton sammen med Caroline Søgaard Holme, FKIF Frederiksberg 
 Natasja Pilvad Nr. 2 i U13 A DS DGI Badminton 
 Sebastian Geisshirt- Rasmussen Nr. 3 i U13 A HD DGI Badminton sammen med Sylvester Vittinghus Stokbro, Holbæk 
 Sebastian Geisshirt- Rasmussen Vinder af U13 A MD DGI Badminton sammen med Natasja Pilvad 
 Vera Sølby Tanghøj Vinder af U13 M DD BADDAN sammen med Filippa Kjær Kjellberg 
17-10-2018 Julius Heering Nr. 3 i U13 C HD BADDAN sammen med Silas Iversen, Løgum 
 Mikkel Jensen Nr. 2 i U13 A HD BADDAN sammen med Noah Jørding, Hørsholm 

U15

10-11-2018 Alexander Ringbæk Nr. 2 i U15 E HS Esbjerg ESG 
 Alexander Ringbæk Nr. 2 i U15 E HS Esbjerg ESG 
 Sofie Karmann Nr. 3 i U15 E DS Esbjerg ESG 
03-11-2018 Albert Thorndahl Balieu Nr. 3 i U15 C HS Nordsjælland 
 Albert Thorndahl Balieu Nr. 3 i U15 C HD Nordsjælland sammen med Noah Andersen, Asnæs 
 Jasmin Nielsen Nr. 2 i U15 M MD Badminton Roskilde sammen med Oscar Østergaard 
 Jasmin Nielsen Nr. 3 i U15 M DS Badminton Roskilde 
 Josefine Haarkjær Vinder af U15 M MD Badminton Roskilde sammen med Philip Klinke, Greve 
 Josefine Haarkjær Vinder af U15 M DD Badminton Roskilde sammen med Amanda Rostholm, Greve 
 Oscar Østergaard Nr. 2 i U15 M MD Badminton Roskilde sammen med Jasmin Nielsen 
 Oscar Østergaard Nr. 3 i U15 M HS Badminton Roskilde 
 Patrick Reibert Hansen Vinder af U15 B HS Nordsjælland 
19-10-2018 Amalie Kølbek Nr. 3 i U15 M DD BADDAN sammen med Smilla Kristensen, KMB2010 
18-10-2018 Alexander Ringbæk Nr. 3 i U15 E HS BADDAN 
 Lukas Rathsach Lang Nr. 3 i U15 E HD BADDAN sammen med Gabriel Sung Thomsen, KBK Kbh. 
17-10-2018 Patrick Reibert Hansen Nr. 2 i U15 B HD BADDAN sammen med Caluas Laigaard-Christensen, BC37 Amager 

U19

18-10-2018 Emma Igel Nr. 2 i U19 E DD BADDAN sammen med Rikke Madsen, Badminton Roskilde 

U17/U19

10-11-2018 Isabell Christensen Vinder af U17/U19 M MD Næstved sammen med Jonathan Hertz, Skovshoved 
03-11-2018 Alberte Tanghøj Vinder af U17/U19 A DD Hjemly Idrætsefterskole sammen med Laura Nørregaard 
 Christoffer Clausen Nr. 2 i U17/U19 A HD Hillerød sammen med Kasper Kjær Andersen 
 Isabell Christensen Nr. 3 i U17/U19 M MD KMB2010 sammen med Jonathan Hertz, Skovshoved 
 Isabell Christensen Nr. 3 i U17/U19 M DD KMB2010 sammen med Sofie Rehn 
 Kasper Kjær Andersen Nr. 2 i U17/U19 A HD Hillerød sammen med Christoffer Clausen 
 Laura Nørregaard Vinder af U17/U19 A DD Hjemly Idrætsefterskole sammen med Alberte Tanghøj 
 Sofie Rehn Nr. 3 i U17/U19 M DD KMB2010 sammen med Isabell Christensen 
 Tobias Dahl Folkmann Nr. 3 i U17/U19 M HD KMB2010 sammen med Nikolai Sæthre Rasmussen, Greve 
19-10-2018 Adam Martensen Nr. 3 i U17/U19 M HD DGI Badminton sammen med Christian Andersen, Greve 
 Isabell Christensen Vinder af U17/U19 M DD DGI Badminton sammen med Sofie Rehn 
 Isabell Christensen Nr. 3 i U17/U19 M DS DGI Badminton 
 Sofie Rehn Vinder af U17/U19 M DD DGI Badminton sammen med Isabell Christensen 
 Tobias Dahl Folkmann Nr. 3 i U17/U19 M HD BADDAN sammen med Nikolai Sæthre Rasmussen, Greve 
 

BadmintonPeople.dk | BadmintonPeople.com | BordtennisPortalen.dk | Atletik-Motion.dk | RoPortalen.dk | BowlingPortalen.dk | KeglePortalen.dk | PetanquePortalen.dk | DJUportalen.dk | Folkedanseren.dk
ClubPeople.com | Intersite.dk | Foreningsweb.dk

Annoncelinks: Allskin.dk | ConCor - IT-konsulenter | LeoVegas SPORT

Delete item?