Hillerød Badmintonklub - OFFENTLIGE SIDER




Dato: 16-01-2019 - 15-02-2019

U11

02-02-2019 Josva Reffstrup Skov Nielsen Nr. 3 i U11 A HS Blistrup 
 Lucas Winther Nielsen Nr. 2 i U11 B HS Blistrup 
19-01-2019 Lucas Winther Nielsen Nr. 3 i U11 B HD Storkøbenhavn sammen med Martin Rants, Skovshoved 
 Rosa Rasmussen Vinder af U11 B DD Storkøbenhavn sammen med Alma Høeg Gade, Gentofte 

U13

14-02-2019 Martin Østereng Helfelt Vinder af U13 A HS Them Badmintonklub 
12-02-2019 Sebastian Geisshirt- Rasmussen Nr. 2 i U13 M HD Randers BK sammen med Daniel Spang, BC37 Amager 
09-02-2019 Kasper Sommer Nr. 2 i U13 C HD Graasten sammen med Mads Sibbert, Ribe 
 Kasper Sommer Nr. 2 i U13 C HS Graasten 
 Silje Storgaard Høyer Nielsen Vinder af U13 M DD Holbæk sammen med Ellen Ringer Gudmand, Skovshoved 
 Sophie la Cour Bornet Vinder af U13 M DS Holbæk 
 Sophie la Cour Bornet Nr. 3 i U13 M MD Holbæk sammen med Edward Leander Nielsen, Hørsholm 
 Sophie la Cour Bornet Nr. 2 i U13 M DD Holbæk sammen med Filippa Frederikke Wellendorf Pedersen, Skovshoved 
02-02-2019 Josefine Winther Nielsen Nr. 2 i U13 A MD Måløv sammen med Gustav Vittoriani, Skovshoved 
 Julius Heering Vinder af U13 C HD Måløv sammen med Kasper Sommer 
 Julius Heering Vinder af U13 C HS Måløv 
 Kasper Sommer Vinder af U13 C HD Måløv sammen med Julius Heering 
 Kasper Sommer Nr. 3 i U13 C HS Måløv 
 Martin Østereng Helfelt Vinder af U13 A HD Måløv sammen med Edward Leander Nielsen, Hørsholm 
 Martin Østereng Helfelt Nr. 3 i U13 A HS Måløv 
 Nora Thorndahl Balieu Vinder af U13 A MD Måløv sammen med Esben Jannes Jacobsen, Måløv 
 Nora Thorndahl Balieu Vinder af U13 A DS Måløv 
 Nora Thorndahl Balieu Vinder af U13 A DD Måløv sammen med Louise Björnholdt Madsen, Skibby 
 Silje Storgaard Høyer Nielsen Nr. 2 i U13 M DD Solrød Strand sammen med Ellen Ringer Gudmand, Skovshoved 
 Silje Storgaard Høyer Nielsen Nr. 2 i U13 M MD Solrød Strand sammen med Noah Hansen, Solrød Strand 
19-01-2019 Josefine Winther Nielsen Vinder af U13 A DD Midt- og Vestsjælland sammen med Camilla Hilmar, Greve 
 Sebastian Geisshirt- Rasmussen Nr. 2 i U13 M HS Midt- og Vestsjælland 
 Silje Storgaard Høyer Nielsen Vinder af U13 M DD Midt- og Vestsjælland sammen med Filippa Frederikke Wellendorf Pedersen, Skovshoved 
 Simon Rasmussen Nr. 2 i U13 A HS Midt- og Vestsjælland 

U15

02-02-2019 Alexander Ringbæk Nr. 3 i U15 E MD KMB2010 sammen med Norah Jeppesen, Værløse 
 Alexander Ringbæk Nr. 3 i U15 E HS KMB2010 
 Amalie Kølbek Vinder af U15 M DD Slangerup sammen med Sarah Seline Floman, Lillerød 
 Oskar Rasmussen Nr. 3 i U15 A HS Slangerup 
19-01-2019 Amalie Kølbek Nr. 3 i U15 M DD Midt- og Vestsjælland sammen med Smilla Kristensen, KMB2010 
 Carl Claesson Nr. 3 i U15 M HD Midt- og Vestsjælland sammen med Lauritz Wulffsberg 
 Lauritz Wulffsberg Nr. 3 i U15 M HD Midt- og Vestsjælland sammen med Carl Claesson 
 Malou Yde-Andersen Vinder af U15 M DS Midt- og Vestsjælland 
 Regitze Wulffsberg Nr. 3 i U15 A DS Midt- og Vestsjælland 

U17

19-01-2019 Isabell Christensen Nr. 3 i U17 E MD Højbjerg sammen med Jonathan Hertz, Skovshoved 

U17/U19

09-02-2019 Tobias Dahl Folkmann Vinder af U17/U19 M HS Holbæk 
 Tobias Dahl Folkmann Vinder af U17/U19 M HD Holbæk sammen med Nikolai Sæthre Rasmussen, Greve 
02-02-2019 Tobias Dahl Folkmann Vinder af U17/U19 M HD Lillerød sammen med Nikolai Sæthre Rasmussen, Greve 
19-01-2019 Tanya Karmann Larsen Nr. 2 i U17/U19 M DD Midt- og Vestsjælland sammen med Aiman Iqbal, Taastrup Elite 
 

BadmintonPeople.dk | BadmintonPeople.com | BordtennisPortalen.dk | Atletik-Motion.dk | RoPortalen.dk | BowlingPortalen.dk | KeglePortalen.dk | PetanquePortalen.dk | DJUportalen.dk | Folkedanseren.dk
ClubPeople.com | Intersite.dk | Foreningsweb.dk

Annoncelinks: Allskin.dk | ConCor - IT-konsulenter | LeoVegas SPORT

Delete item?