Viby Badmintonklub - OFFENTLIGE SIDER




Dato: 19-11-2018 - 19-12-2018

U11

01-12-2018 Emma Nissen Nielsen  Nr. 2 i U11 D DS BADMIDJ 
 Emma Nissen Nielsen  Vinder af U11 D DD BADMIDJ sammen med Anna Esther Flugt Kold, Aarhus AB 
 Ida Nissen Nielsen Vinder af U11 A DS BADMIDJ 
 Ida Nissen Nielsen Vinder af U11 A MD BADMIDJ sammen med Malthe Schmidt Smedegaard 
 Malthe Schmidt Smedegaard Nr. 2 i U11 A HD BADMIDJ sammen med Niels Severin Rue Rasmussen 
 Malthe Schmidt Smedegaard Vinder af U11 A MD BADMIDJ sammen med Ida Nissen Nielsen 
 Marie Faust Kjær Vinder af U11 C DD BADMIDJ sammen med Matilde Falkenberg 
 Marie Faust Kjær Vinder af U11 C MD BADMIDJ sammen med Sofus Callesen 
 Matilde Falkenberg Vinder af U11 C DD BADMIDJ sammen med Marie Faust Kjær 
 Niels Severin Rue Rasmussen Vinder af U11 A HS BADMIDJ 
 Niels Severin Rue Rasmussen Nr. 2 i U11 A HD BADMIDJ sammen med Malthe Schmidt Smedegaard 
 Rasmus Mondrup Vinder af U11 C HS BADMIDJ 
 Sofus Callesen Nr. 2 i U11 B HD BADMIDJ sammen med Alexander Lassen Nielsen, Langhøj 
 Sofus Callesen Vinder af U11 C MD BADMIDJ sammen med Marie Faust Kjær 
24-11-2018 Emma Nissen Nielsen  Vinder af U11 D DS Silkeborg BK 
 Rasmus Mondrup Vinder af U11 C HD Silkeborg BK sammen med Sofus Callesen 
 Sofus Callesen Nr. 2 i U11 C HS Silkeborg BK 
 Sofus Callesen Vinder af U11 C HD Silkeborg BK sammen med Rasmus Mondrup 

U13

01-12-2018 Jonas Mondrup Vinder af U13 B HD BADMIDJ sammen med Sebastian kanstrup jensen, Holstebro 
 Søren Møller Thomsen Nr. 2 i U13 M HD BADMIDJ sammen med Jakob Moos, Silkeborg BK 
24-11-2018 Mads Rohde Jørgensen Nr. 2 i U13 C HD Hammel sammen med Noah Engelbrechtsen, Tst, Tilst 
 Søren Møller Thomsen Nr. 3 i U13 A HS Silkeborg BK 
 Søren Møller Thomsen Nr. 2 i U13 M HD Silkeborg BK sammen med Jakob Moos, Silkeborg BK 

U15

15-12-2018 Laura Laursen Nr. 2 i U15 M DS Dybbøl 
 Laura Laursen Nr. 2 i U15 M MD Dybbøl sammen med Jacob Bay, Højbjerg 
 Mia Li Friis Søndberg Vinder af U15 B MD Ry sammen med Mads Tovgaard, Randers BK 
 Mikkel Højgaard Nr. 3 i U15 A HS Ry 
 Thea Hedegaard Nr. 2 i U15 C MD Ry sammen med John Erik Hill, Ry 
01-12-2018 Daniel Roger Jensen Vinder af U15 E HS BADMIDJ 
 Daniel Roger Jensen Vinder af U15 E HD BADMIDJ sammen med Hjalte Linde Johansen, Odense OBK 
 Daniel Roger Jensen Vinder af U15 E MD BADMIDJ sammen med Emma Irring Braüner, Højbjerg 
 Emma Kajsa Rue Rasmussen Vinder af U15 M DS BADMIDJ 
 Emma Kajsa Rue Rasmussen Nr. 3 i U15 M MD BADMIDJ sammen med Simon Berg Mikkelsen, Randers BK 
 Lukas Mikkelsen Nr. 2 i U15 E HD BADMIDJ sammen med Tobias Kej, Odense OBK 
 Maiken Johansen Vinder af U15 A DD BADMIDJ sammen med Michelle Berg, Fredericia 
24-11-2018 Christian Faust Kjær Nr. 2 i U15 E HS Værløse 
 Christian Faust Kjær Vinder af U15 E HD Værløse sammen med Jakob Houe Andersen , Højbjerg 
 Christian Faust Kjær Vinder af U15 E MD Værløse sammen med Frederikke Østergaard Salomonsson, Kolding BK 
 Daniel Roger Jensen Nr. 3 i U15 E HD Værløse sammen med Hjalte Linde Johansen, Odense OBK 
 Daniel Roger Jensen Nr. 2 i U15 E MD Værløse sammen med Emma Irring Braüner, Højbjerg 
 Daniel Roger Jensen Nr. 3 i U15 E HS Værløse 
 Emma Funch Dubery Nr. 2 i U15 M DS Silkeborg BK 

U17

24-11-2018 Buster Dam-Tholstrup Vinder af U17 E HD Greve sammen med Tobias Kudsk, Solrød Strand 
 Nicki Sjerslev Christensen Nr. 3 i U17 E HS Greve 

U17/U19

15-12-2018 Anton Braun Nr. 3 i U17/U19 B HS Ry 
 Michael Foged Petersen Nr. 3 i U17/U19 B HS Ry 
 Nicki Sjerslev Christensen Nr. 3 i U17/U19 M HS Odense OBK 
01-12-2018 Christian Adamsen Nr. 2 i U17/U19 M HD BADMIDJ sammen med Magnus Rue Rasmussen 
 Magnus Rue Rasmussen Nr. 2 i U17/U19 M HD BADMIDJ sammen med Christian Adamsen 
 Magnus Rue Rasmussen Vinder af U17/U19 M HS BADMIDJ 
 Magnus Rue Rasmussen Vinder af U17/U19 M MD BADMIDJ sammen med Rebekka Højriis, Silkeborg BK 
 Nicki Sjerslev Christensen Vinder af U17/U19 M HD BADMIDJ sammen med Jacob Hjorth Jensen, Ikast 
 Nicki Sjerslev Christensen Nr. 2 i U17/U19 M MD BADMIDJ sammen med Anne Sofie Locht, Kolding BK 
 Nicki Sjerslev Christensen Nr. 2 i U17/U19 M HS BADMIDJ 
24-11-2018 Amalie Bugtrup Nr. 3 i U17/U19 M DS Silkeborg BK 
 Mads Storm Randrup Nr. 3 i U17/U19 M HS Silkeborg BK 
 Mads Storm Randrup Vinder af U17/U19 M HD Silkeborg BK sammen med Ebbe H. Høj, Varde 
 

BadmintonPeople.dk | BadmintonPeople.com | BordtennisPortalen.dk | Atletik-Motion.dk | RoPortalen.dk | BowlingPortalen.dk | KeglePortalen.dk | PetanquePortalen.dk | DJUportalen.dk | Folkedanseren.dk
ClubPeople.com | Intersite.dk | Foreningsweb.dk

Annoncelinks: Allskin.dk | ConCor - IT-konsulenter | LeoVegas SPORT

Delete item?