Skovshoved Idrætsforening - OFFENTLIGE SIDER




Dato: 25-04-2019 - 25-05-2019

U09

04-05-2019 Andreas Garde Vinder af U09 D HS Gentofte 
27-04-2019 Ida Boesen Nr. 2 i U09 D DS KBK Kbh. 

U11

18-05-2019 Adrian Gregersen Nr. 2 i U11 B HD Storkøbenhavn sammen med Janus Olsen Beyer, Dragør 
 Rasmus Gabriel Dænck Nr. 2 i U11 D HS Storkøbenhavn 
 Rasmus Gabriel Dænck Nr. 2 i U11 D HD Storkøbenhavn sammen med Malthe viggosson , KBK Kbh. 
 Richard Troels Munk Nr. 2 i U11 B HS Storkøbenhavn 
11-05-2019 Axel Ringer Gudmand Vinder af U11 A HS Greve 
 Axel Ringer Gudmand Vinder af U11 A HD Greve sammen med Isam Ali Tahir, Taastrup Elite 
 Richard Troels Munk Vinder af U11 B HD Herlev/Hjorten sammen med Philip Mikkel Alexander Kongshammer, Lyngby 
04-05-2019 Emilie Elisabeth Steenstrup Vinder af U11 C DD Gentofte sammen med Anna Thygesen, Vanløse 
 Emilie Elisabeth Steenstrup Vinder af U11 C DS Gentofte 
 Ida Sofie Ravn Nr. 3 i U11 B DS Gentofte 
27-04-2019 Emilie Elisabeth Steenstrup Vinder af U11 C DD KBK Kbh. sammen med Mikkeline Maagaard Isager-Sally, Gladsaxe Søborg 
 Emilie Elisabeth Steenstrup Vinder af U11 C DS KBK Kbh. 
 Gabriella Pixie Potalivo Nr. 2 i U11 D DS KBK Kbh. 
 Gustav Hertz Vinder af U11 D HD KBK Kbh. sammen med Viggo Ørsted Christensen, Valby BC 
 Hjalte Bahnsen Nr. 3 i U11 A HS KBK Kbh. 
 Richard Troels Munk Vinder af U11 B HD KBK Kbh. sammen med Philip Mikkel Alexander Kongshammer, Lyngby 
 Wilma Steengaard Nr. 2 i U11 C DS KBK Kbh. 

U13

18-05-2019 Ellen Ringer Gudmand Nr. 3 i U13 M DS Horn/Fårvang 
 Ellen Ringer Gudmand Vinder af U13 M DD Horn/Fårvang sammen med Signe Bugtrup, Viby J. 
11-05-2019 Ellen Ringer Gudmand Vinder af U13 M DD Herlufsholm sammen med Josefine Sprunk-Jansen, Lyngby 
 Filippa Frederikke Wellendorf Pedersen Nr. 2 i U13 M DD Herlufsholm sammen med Yshi Fabon , Hvidovre 
04-05-2019 Ellen Ringer Gudmand Nr. 2 i U13 M DS Værløse 
 Ellen Ringer Gudmand Vinder af U13 M DD Værløse sammen med Silje Storgaard Høyer Nielsen, Hillerød 
 Ellen Ringer Gudmand Nr. 2 i U13 M MD Værløse sammen med Jonas Kirschner, Solrød Strand 
27-04-2019 Gustav Vittoriani Nr. 3 i U13 M HD Badminton Roskilde sammen med Anton Berner, Lyngby 

U15

27-04-2019 Carla Bahnsen Vinder af U15 B DS Herlev/Hjorten 
 Milla Østrup Jørgsholm Nr. 3 i U15 M DD Slagelse sammen med Johanna Kopprasch Sørensen, Greve 
 

BadmintonPeople.dk | BadmintonPeople.com | BordtennisPortalen.dk | Atletik-Motion.dk | RoPortalen.dk | BowlingPortalen.dk | KeglePortalen.dk | PetanquePortalen.dk | DJUportalen.dk | Folkedanseren.dk
ClubPeople.com | Intersite.dk | Foreningsweb.dk

Annoncelinks: Allskin.dk | ConCor - IT-konsulenter | LeoVegas SPORT

Delete item?